PDP Metavolt Dual Rapid Charger – recenzja sprzętu - z DualSense

PDP Metavolt Dual Rapid Charger – recenzja i opinia o sprzęcie [PS5]. Tania ładowarka do DualSense

Wojciech Gruszczyk | 15.01.2023, 20:00

W życiu każdego gracza przychodzi taki moment... chwytamy za kontroler, który niestety jest wyładowany, bo po ostatniej, kilkugodzinnej sesji zapomnieliśmy podłączyć sprzęt do ładowania. W takim momencie najlepiej zainwestować w ładowarkę, ale czy PDP Metavolt Dual Rapid Charger może być dobrą opcją? Zapraszamy na recenzję.

Sony rozpoczęło aktualną generację od znakomitego, prawdziwie next-genowego kontrolera DualSense, który podczas rozgrywki oferuje świetne doświadczenie. Pad japońskiej korporacji ma jednak jeden duży problem – akumulator o pojemności 1560 mAh. Urządzenie może się wyładować nawet podczas jednej, dłuższej sesji, więc Japończycy zapewnili oficjalną ładowarkę, a po pewnym czasie zaczęły pojawiać się na rynku alternatywy.

Dalsza część tekstu pod wideo

PDP Metavolt Dual Rapid Charger – wygląd ma znaczenie?

PDP Metavolt Dual Rapid Charger – recenzja sprzętu - z boku z 2x DualSense

PDP zaproponowało ładowarkę, która w znaczącym stopniu różni się od propozycji Sony – pod względem wyglądu oraz możliwości. Recenzowany PDP Metavolt Dual Rapid Charger mierzy 12,5 cm x 7,5 cm x 6 cm (długość x szerokość x wysokość - mierzone u podstawy (największa powierzchnia) i od spodu do najwyższego punktu) i sprzęt jest lekki, ponieważ jego waga to odrobina ponad 100 gramów... czyli mniej od kontrolera Sony (280 gram). Producent zadbał jednak o bardzo ciekawy kształt całej bryły, ponieważ przez szerszą podstawę urządzenie bardzo stabilnie trzyma kontrolery – te mogą się nawet lekko poruszyć, ale zawsze trzymają się na miejscu i nie ma opcji, by przez przypadek wyskoczyły z otworów.

PDP ma duże doświadczenie w opracowywaniu ładowarek (wielu graczy mogło sięgać po ich rozwiązania w przypadku padów do Xboksów), więc firma zadbała o cztery duże gumy na spodzie, które zapobiegają poruszaniu się konstrukcji. Na opublikowanych zdjęciach zobaczycie czarno-białą wersję sprzętu, która naprawdę dobrze komponuje się z PlayStation 5 oraz samymi DualSense, jednak warto wspomnieć, że w sklepach pojawiły się także czarne oraz czarno-czerwone wersje PDP Metavolt Dual Rapid Charger. Na każdej wersji producent dorzucił małe logo, które jednak nie jest specjalnie widoczne, które prezentuje się nieźle.

W rzeczywistości PDP Metavolt Dual Rapid Charger wygląda lepiej niż na zdjęciach – bardzo podoba mi się, jak PDP wykorzystało design PS5 do zachowania dwóch kolorów. Urządzenie jest wykonane z porządnego plastiku, a w samej budowie nie znajdziecie żadnych trzeszczących elementów. Pod względem samego projektu to naprawdę solidna robota.

PDP Metavolt Dual Rapid Charger – najwyższy czas na ładowanie!

PDP Metavolt Dual Rapid Charger – recenzja sprzętu - ładowarka z boku

PDP postawiło na podwójną stację ładowania, więc bez problemu możemy za pomocą recenzowanego PDP Metavolt Dual Rapid Charger dostarczać energię do dwóch kontrolerów. Firma zdecydowała się na 1-metrowy przewód, który jednak nie jest odłączany... a to nie koniec nietypowych rozwiązań zastosowanych przez PDP, ponieważ urządzenie otrzymało końcówkę USB-C. Oznacza to, że ładowarkę możemy podłączyć wyłącznie do portu znajdującego się na przednim panelu PlayStation 5. Nie możecie łatwo ukryć kabla decydując się na użycie portów USB-A znajdujących się z tyłu konsoli. Korporacja nie zdecydowała się dorzucić do zestawu przejściówki, która choć nie jest droga (15 zł), to jestem pewien, że niektórzy gracze mogą się zdecydować na takie rozwiązanie. Drugą opcją jest sięgnięcie po kostkę z ładowarki do smartfona, ale oczywiście musicie posiadać sprzęt z wejściem USB-C.

PDP Metavolt Dual Rapid Charger może jednak bardzo szybko naładować DualSense przez przedni port PlayStation 5 – w zależności od stopnia wyładowania kontrolera Sony, proces dostarczenia energii podczas testów trwał maksymalnie 3 godziny i 30 minut, a najmniej 3 godziny i 10 minut. To dobry rezultat, który może sprawić, że propozycją PDP powinni zainteresować się gracze.

PDP Metavolt Dual Rapid Charger – recenzja sprzętu - ładowarka z lewej strony

Urządzenie amerykańskiego producenta sprawdza się również w ważnym aspekcie samego wkładania DualSense do PDP Metavolt Dual Rapid Charger – firma zadbała o tak duże sloty na kontrolery, że w zasadzie trudno nie trafić padem w otwór, a dzięki odpowiedniemu wyżłobieniu pad ląduje w odpowiednim miejscu i rozpoczyna się proces ładowania. Podczas testów zdecydowałem się nawet na mocne potrząsanie sprzętem, ale nawet w tej sytuacji nie ma mowy, by kontrolery Sony wyskoczyły z miejsca.

To właśnie proces ładowania (podłączenie przez przedni port USB-C, bez możliwości odłączenia przewodu) znacząco różni PDP Metavolt Dual Rapid Charger od urządzenia przygotowanego przez Sony (podłączenie do gniazdka, z opcją odłączenia kabla), ale warto podkreślić aspekt ceny, ponieważ propozycja PDP jest dostępna za zaledwie 79 zł. To zdecydowanie jedna z tańszych ładowarek do kontrolerów PlayStation 5, co może okazać się istotne w momencie, gdy gracz będzie chciał sięgnąć po alternatywę.

Czy warto sięgnąć po PDP Metavolt Dual Rapid Charger?

PDP Metavolt Dual Rapid Charger – recenzja sprzętu - 2x kontrolery DualSense

PDP przygotowało ciekawą ładowarkę, która wygląda dobrze, szybko ładuje kontrolery, ale postawienie na USB-C sprawi, że nie każdy będzie przekonany do tej propozycji. PDP Metavolt Dual Rapid Charger nie jest ładowarką dla każdego, ale jeśli szukacie taniej alternatywy do propozycji Sony i nie macie problemu z korzystaniem z przedniego portu na PS5, to możecie zainteresować się tą ładowarką. Pod względem wykonania i możliwości urządzenie nie zawodzi.

PDP Metavolt Dual Rapid Charger kupicie za 79 zł

Atuty

  • Solidne wykonanie całej ładowarki,
  • Dwa sloty na kontrolery DualSense,
  • Bardzo dobra cena,
  • Szybkie ładowanie.

Wady

  • Tylko jedna forma podłączenia.

PDP Metavolt Dual Rapid Charger to ciekawa alternatywa w dobrej cenie. Jeśli szukacie taniej ładowarki do kontrolerów PlayStation 5, to możecie zainteresować się tą opcją. Zwróćcie jednak uwagę na proces podłączenia sprzętu do PS5.

8,0
Wojciech Gruszczyk Strona autora
Miał przyjść do redakcji zrobić kilka turniejów, ale cytując klasyka „został na dłużej”. Szybko wykazał się pracowitością, dzięki której wyrobił sobie pozycję w redakcji i zajmuje się różnymi tematami. Najchętniej przedstawia wiadomości ze świat gier, rozrywki i technologii oraz przygotowuje recenzje gier i sprzętu. Jeśli jest zadanie – Wojtek na pewno się z nim zmierzy. 
cropper