Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 15.11.2020
Najpiękniejsze bohaterki w tej generacji - redakcja PPE wybiera
3407V

Najpiękniejsze bohaterki w tej generacji - redakcja PPE wybiera

W tym tygodniu redakcja PPE postanowiła wybrać dziesięć najpiękniejszych bohaterek w kończącej się już generacji. Jeśli jesteście ciekawi, jakie postacie znalazły się w rankingu, zapraszam do rozwinięcia.

Nikt tego nie przyznaje, ale każdemu z nas czasami zdarza się zawiesić oko na jakiejś bohaterce, która może poszczycić się niebywałą urodą. Wiedzą to przede wszystkim japońscy deweloperzy, którzy nie boją się projektować żeńskich postaci i podkreślać ich atuty na każdym kroku. Wystarczy chociażby popatrzeć na poniższe zestawienie, w którym znajdziecie aż cztery postacie wykreowane przez azjatyckich twórców (poniekąd nawet i pięć, biorąc pod uwagę kupno marki Tomb Raider w 2009 roku przez Square Enix). Jeśli jesteście ciekawi, które bohaterki z ósmej generacji konsol zrobiły największe wrażenie na redakcji PPE, rzućcie okiem na poniższą treść.

10. Jessie Rasberry

Zestawienie otworzy Jessie Rasberry, czyli jedna z najważniejszych postaci z odświeżonej gry japońskiego studia Square Enix - Final Fantasy VII Remake. 23-letnia ekspertka od spraw technicznych w grupie, nad którą pieczę sprawuje Barret, brała m.in. udział w bombardowaniu reaktorów Mako oznaczonych numerkami 1 i 5.

9. Freya

Freya to matka Baldura, nieznajomego, który przez większość czasu depcze nam po piętach w najnowszym tytule Santa Monica Studio - God of War (2018). Przyjaciółka Kratosa i Atreusa pomaga głównemu bohaterowi w wyżej wspomnianej pozycji, bowiem chce odpokutować za swoje błędy z przeszłości.

8. Chloe Frazer

Najpiękniejsza bohaterka z serii Uncharted? Zdecydowanie Chloe Frazer, która odegrała znaczącą rolę w pierwszych częściach popularnej serii Naughty Dog, próbując przy tym zbliżyć się do protagonisty marki - Nathana Drake'a. Poszukiwaczką skarbów mogliśmy sterować chociażby w Uncharted: Zaginione Dziedzictwo.

7. 2B

2B jest androidem zaprogramowanym do walki z wrogo nastawionymi maszynami, które zmiotły ludzkość z powierzchni Ziemi, zmuszając ocalałych do schowania się w bazach księżycowych. Bohaterka do starć wykorzystuje rozmaite bronie, które potrafią w zwarciu wyrządzić wiele szkód oponentom.

6. Jill Valentine

Jill Valentine trafia w Resident Evil 3 (2020) do Raccon City, które zostało opanowane przez żądne krwi zombie, a także wrogo nastawionego Nemesisa, który został wyprodukowany przez korporację Umbrella. Protagonistka podczas swojej ciężkiej przeprawy może liczyć na pomoc Carlosa Olivery, czyli byłego najemnika zatrudnionego przez oddział eliminujący zagrożenia biologiczne.

5. Triss Merigold

Triss Merigold to rudowłosa czarodziejka, z którą współpracujemy niemalże przez całą serię Wiedźmin, stworzoną przez rodzimy zespół CD Projekt RED. Była doradczyni Foltesta w ostatniej odsłonie trylogii walczyła o Geralta z Yennefer, która w naszym rankingu uplasowała się oczko wyżej.

4. Yennefer z Vengerbergu

Jak sami możecie zauważyć, redakcję PPE bardziej urzekła czarnowłosa, często oziębła Yennefer, która dla Ciri była przybraną matką. 94-letnia czarodziejka, dzięki magii, wciąż może poszczycić się robiącym ogromnie wrażenie wyglądem, jak i budową ciała.

3. Ada Wong

Podium otwiera Ada Wong, tajna agentka chińskiego pochodzenia, która często w serii Resident Evil dotrzymywała towarzystwa Leonowi S. Kennedy. Kobieta została zatrudniona przez nieznaną firmę, której zadaniem było utrzeć nosa korporacji Umbrella.

2. Ciri

Ciri pojawia się na naszym ekranie podczas przechodzenia trzeciego Wiedźmina rzadziej od wyżej wspomnianych czarodziejek, ale wystarczyło to, aby Dziecko-Niespodzianka połączone silną więzią przeznaczenia z Geraltem otrzymało w naszym rankingu srebrny medal. 

1. Lara Croft

Raczej nikogo nie powinien zdziwić fakt, że na najwyższym stopniu podium stanęła Lara Croft, poszukiwaczka przygód, która na przestrzeni ostatnich kilku lat przechodziła przez sporo zmian w swoim wyglądzie. Ostatni raz mogliśmy śledzić jej poczynania w średnio przyjętym przez fanów marki, jak i niedzielnych graczy Shadow of the Tomb Raider. Na szczęście, japońska firma już analizuje, co poszło nie tak, i w niedalekiej przyszłości powinniśmy otrzymać kolejną pełnoprawną część IP, w której ponownie wskoczymy w buty Lary Croft.

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED God of War nier automata Resident Evil uncharted Wiedźmin 3: Dziki Gon