Roger Żochowski Roger Żochowski 15.09.2020
Ofensywa Huawei - smartwatche Watch GT 2 Pro i Watch Fit oraz tablety T10s i T10 zapowiedziane
727V

Ofensywa Huawei - smartwatche Watch GT 2 Pro i Watch Fit oraz tablety T10s i T10 zapowiedziane

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej marki Huawei firma zaprezentowała swoją nową ofertę. Smartwatche Watch GT 2 Pro i Watch Fit oraz tablety T10s i T10 od dziś dostępne są na naszym rynku. 

Na konferencji zaprezentowano cztery urządzenia - zegarek Huawei Watch GT 2 Pro, inteligentny smartwatch dla fanów fitnessu Huawei Watch Fit oraz multimedialne tablety Huawei MatePad T10s i T10. Poniżej szczegóły dzisiejszej konferencji. 

Huawei Watch GT 2 Pro 

Huawei Watch GT 2 Pro 

Huawei Watch GT 2 Pro, którego rekomendowana cena detaliczna  to 1399 zł, "uzbrojony" został w tarczę, którą zabezpiecza niezwykle wytrzymałe szafirowe szkło, a całość dopełnia tytanowa koperta i oraz tylna część obudowy zawiera ceramiczne elementy, gdzie zlokalizowano czujniki monitorujące między innymi tętno czy poziom stresu. Pasek, zarówno w wersji sportowej, jak i klasycznej, nie podrażnia skóry. 

Huawei Watch GT 2 Pro został wyposażony w wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 454x454, a dzięki rozwiązaniu ALS, ekran automatycznie dostosowuje jasność do warunków i pory dnia. Smartwatch oferuje ponad 200 tarcz, które można dowolnie zmieniać w zależności od nastroju czy potrzeby. Wyposażony jest w procesor Kirin A1 – zaprojektowany z myślą o urządzeniach wearables – dzięki któremu smartwatch może pracować nawet 2 tygodnie na jednym ładowaniu. Watch GT 2 Pro wykrywa moment zdejmowania go z nadgarstka i samodzielnie przechodzi w tryb oszczędzania energii. Zegarek obsługuje również funkcję bezprzewodowego ładowania zwrotnego – już 5 minut ładowania przy użyciu smartfona pozwala na jego działanie przez kolejnych 10 godzin. 

4 GB wbudowanej pamięci pozwalają na przechowywanie setek plików muzycznych, a po połączeniu smartwatcha ze słuchawkami, muzyka może być odtwarzana bez konieczności zabierania ze sobą smartfona. Możliwe jest również odbieranie i wykonywanie połączeń telefonicznych – lista kontaktów przenoszona jest do zegarka po sparowaniu go ze smartfonem. Watch GT 2 Pro został wyposażony w rozbudowaną funkcję mierzącą ciśnienie atmosferyczne – zmiany pogodowe są na bieżąco monitorowane, a użytkownik dowiaduje się o zmianach pogody dzięki wysyłanym ostrzeżeniom. Zegarek umożliwia również robienie zdjęć, dzięki funkcji „zdalnej migawki”. Huawei Watch GT 2 Pro wyposażony jest w technologię TruSeen™ 4.0, która umożliwia całodobowe monitorowanie tętna, nie tylko podczas treningu, ale również sytuacji stresowych czy snu. Funkcja TruSleep™ monitoruje czas i fazy snu oraz diagnozuje powszechne problemy ze snem i wskazuje sposoby jak sobie z nimi radzić. 

Zegarek obsługuje rekordowe 100 trybów sportowych – 17 z nich jest wgranych, a pozostałe 85 można dodać z poziomu zegarka. Do wyboru jest między innymi bieganie, triathlon, joga, czy fitness, a także nowe dyscypliny takie jak golf, narciarstwo czy snowboard. Smartwatch rejestruje też dystans, spalane kalorie, tętno, tempo, a także zmieniający się poziom wysiłku aerobowego i anaerobowego. Początkujący biegacze mogą skorzystać z aż dziesięciu kursów, które krok po kroku, na bazie przygotowanych planów, poprowadzą przez treningi. Watch GT 2 Pro automatycznie wykrywa też aktywności, w tym bieganie, szybki chód czy ćwiczenia na orbitreku. Zegarek jest wodoodporny i spełnia standard 5 ATM, dzięki czemu można korzystać z niego podczas pływania. 

W przedsprzedaży, która rozpocznie się 15 września i potrwa do 30 września, Huawei Watch GT 2 Pro można kupić wraz z bezprzewodowymi słuchawkami Huawei FreeBuds 3i. 

Huawei Watch Fit 

Huawei Watch Fit 

Drugie zaprezentowane urządzenie to inteligentny zegarek dla fanów fitnessu. Huawei Watch Fit został wyposażony w duży ekran AMOLED o przekątnej 1,64”, a całość waży zaledwie 34 gramy. Użytkownik ma do wyboru aż 200 tarcz, które może zmieniać w zależności od nastroju czy stylu. Pasek wykonany jest z fluoroelastomeru, który nie podrażnia skóry i nadaje zegarkowi odpowiednią elastyczność, szczególnie przydatną w czasie treningu. Pełne naładowanie baterii trwa zaledwie 1,5 godziny i wystarcza nawet na 10 dni pracy. Zaledwie 5 minut ładowania pozwala wydłużyć czas pracy o jeden dzień.

Smartwatch obsługuje 96 trybów sportowych, w tym ćwiczenia na siłowni, bieganie, jazdę na rowerze, pływanie, jogę oraz 12 kursów fitness. Smartwatch wyświetla też animacje ilustrujące wybrane ćwiczenia, dzięki czemu ćwiczący ma pewność, że trening wykonywany jest poprawnie i w odpowiedniej kolejności. Zegarek szczegółowo monitoruje między innymi pokonywany dystans, spalane kalorie, tętno, tempo, a podczas treningów wyświetla praktyczne wskazówki, na przykład, gdy tętno rośnie zbyt szybko. Smartwatch spełnia standard 5 ATM, dzięki czemu nie trzeba go zdejmować podczas pływania w basenie czy w morzu. 

Sprzęt także automatycznie wykrywa bieganie, szybki chód, ćwiczenia na orbitreku ekliptycznym oraz na urządzeniu imitującym wiosłowanie. Oferuje też podobnie jak Huawei Watch GT 2 Pro technologie TruSeen™ 4.0, TruSleep, "zdalnej migawki", a nawet pozwala kontrolować cykl miesiączkowy. Watch Fit pozwala również na przechowywanie i słuchanie muzyki bezpośrednio z poziomu zegarka, bez konieczności zabierania ze sobą smartfona. Połączenie smartwatcha z aplikacją Huawei Zdrowie pozwala zbierać i analizować wyniki, a także na bieżąco kontrolować informacje zebrane na temat stresu czy snu.

W przedsprzedaży, która potrwa od 15 września do 30 września, Watch Fit można kupić wraz z inteligentną wagą Huawei AH100. Najnowszy smartwatch dostępny jest w kolorze czarnym, różowym oraz zielonym.

Huawei MatePad T10s i T10

Huawei MatePad T10s i T10

Jak zapewnia Huawei, tablet Huawei MatePad T10s oferuje jedne z najlepszych w swojej klasie możliwości multimedialne. Został wyposażony w duży 10,1-calowy ekran IPS Full HD o rozdzielczości 1920x1200, wspierany przez technologię HUAWEI ClariVu Display Enhancement zapewniającą bardzo dokładne odwzorowanie kolorów. MatePad T10s wyróżnia się też dwoma głośnikami stworzonymi we współpracy z Harman Kardon, które zapewniają wysoką jakość dźwięku. System audio wspierany jest dodatkowo przez technologię Huawei Histen 6.0, która optymalizuje m.in. dźwięk przestrzenny oraz intensywność i częstotliwość basów. Urządzenie pracuje pod kontrolą oprogramowania EMUI 10.0.1, a jego wysoką wydajność działania zapewnia procesor Kirin 710A, który bazuje na systemie Android 10.0. MatePad T10s został wyposażony w pojemną baterię 5100 mAh.

Rodzice mogą włączyć funkcję „Kącik dziecięcy”, która czyni tablet przyjaznym dla dzieci, między innymi dba o ochronę ich wzroku, ograniczając emisję niebieskiego światła, a także przypomina dziecku o odsunięciu ekranu od twarzy. Dodatkowo, funkcja ta ułatwia rodzicom ograniczenie dziecku dostępu do wybranych funkcji urządzenia. Tablet posiada także tryb ebook – po jego włączeniu ekran urządzenia zmienia kolor na czarno-biały, tak, aby czytanie książek było bardziej komfortowe. 

Z kolei sercem drugiego zaprezentowanego tableta, MatePad’a T10, jest ośmiordzeniowy procesor Kirin 710A, a wysoką płynność działania urządzenia zapewnia oprogramowanie EMUI 10.1. Wspomaga ono szereg praktycznych i intuicyjnych funkcji, między innymi możliwość dzielenia ekranu między dwie aplikacje czy tryb korzystania z urządzenia przy słabym oświetleniu.

Tablet MatePad T10 został wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 9,7-cala z funkcją ochrony wzroku, mocny system nagłośnienia oraz pojemną baterię 5100 mAh. Urządzenie waży zaledwie 450 g, dzięki czemu w komfortowy sposób mogą korzystać z niego również najmłodsi. Jego wnętrze schowane jest w metalowym korpusie, co zapewnia dodatkową ochronę przez upadkiem i wstrząsami. Krawędzie urządzenia są lekko zakrzywione, przez co tablet wygodnie leży w dłoni. Podobnie jak MatePad T10s, model T10 obsługuje funkcję „Kącik dziecięcy” oraz tryb ebook. 

Rekomendowana cena sprzedaży Huawei MatePad T10s WiFi to 699 zł, natomiast modelu WiFi+LTE – 849 zł. Drugi tablet – Huawei MatePad T10 – dostępny jest w wersji WiFi za rekomendowane 599 zł, a w wersji WiFi+LTE – za 699 zł. 

Tagi: huawei oferta