Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.11.2019
10 najlepszych modów do Red Dead Redemption 2
1977V

10 najlepszych modów do Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 to cały czas bardzo świeży temat w przypadku PC. Gra dopiero co wylądowała na komputerach osobistych, ale praktycznie od premiery pojawiają się ciekawe mody. Przed wami ich przegląd.

Już można wyróżnić trochę najciekawszych modów z pecetowej wersji Red Dead Redemption 2. To oczywiście dopiero początki zabawy na tym polu - najciekawsze produkcje fanów dopiero powstają. Ostatnio opublikowano Script Hook RDR 2, który pozwala na łatwą obsługę skryptów w grze, więc z pewnością niedługo powstaną niesamowite projekty - tak dobre jak w GTA V.

W przypadku większości modów uważajcie, by je wyłączać przed próbą zagrania w RDR Online. Nie warto przez takie elementy wyłapać bana.

10. Script Hook RDR 2 (+ trainer)

Alxander Blade oddał do dyspozycji fanów Script Hook RDR2, czyli narzędzie pozwalające na łatwą obsługę własnych funkcji skryptów w Red Dead Redemption 2.

Na jakie szaleństwa pozwala Script Hook mogliśmy się już przekonać przy okazji Grand Theft Auto V.  Większość rozbudowanych modów z GTA V (np. pozwalających na wcielanie się w gliniarzy) korzystała właśnie z narzędzia Alexandra Blade'a. Jeśli zamierzacie stworzyć lub zmodyfikować skrypty do RDR 2, to zacznijcie od tego moda. Na dokładkę otrzymujecie tu trainer, który wprowadza szereg cheatów do gry (np. nieskończoną wytrzymałość dla konia).

Link do pobrania

9. Arthur Morgan As The Joker

To się musiało wydarzyć - ktoś stworzył moda, który upodabnia Artura do Jokera, głównego antagonisty Batmana. Prosta rzecz, a cieszy.

Link do pobrania

8. Simple Slow Motion 

Zwolnienie czasu nie musi się ograniczać tylko do walk. Użytkownik Essence stworzył świetny mod, który wprowadza zwolnienie czasu gdzie sobie tego zażyczymy. To fajny patent - pozwala na spokojnie podziwiać animacje i model fizyczny z gry.

Link do pobrania

7. Longer Days

Jeśli należycie do osób, które uważają, że noc w RDR 2 zapada zbyt szybko, to polecam tę modyfikację. Dzięki Longer Days można dowolnie wydłużać dzień w grze.

Do działania mod wymaga Scripthooka.

Link do pobrania

6. RDR 2 - Intro Completed

W zasadzie to nie pełnoprawny mod, ale rzecz jest na tyle ciekawa, że postanowiłem ją tutaj umieścić. W tym przypadku mamy do czynienia po prostu z zapisanym stanem gry, którego załadowanie przenosi nas od razu do momentu 

Link do pobrania

5. Model Swap

Prosty mod, który pozwala na wcielenie się w praktycznie każdego zwierzaka i NPC-a w grze. Chcesz polatać jako orzeł lub pobiegać jako wilk (i atakować wieśniaków)? Nie ma problemu! Możliwości są tu praktycznie nieograniczone.

Link do pobrania

4. Sound Files

Kolejny drobny motyw, ale bardzo przyjemny. Pliki pozwalają na słuchanie muzyki z pierwszego Red Dead Redemption. To głównie propozycja dla osób, które zdecydowały się na ponowne przechodzenie RDR 2 na PC i wychodzi im już bokiem soundtrack z tej pozycji (chociaż czy to w ogóle możliwe?).

Link do pobrania

3. Ultrawide FOV mod

Mała rzecz, a cieszy. Mod pozwala na dostosowanie wymiarów ekranu do potrzeb monitorów 21:9 - pozbywamy się przy takich proporcjach czarnych pasków.

Druga funkcja to bardzo przydatna opcja zmiany FOV - czyli szerokości "obiektywu" w grze.

Link do pobrania

2. Lenny's Simple Trainer

Prosty mod, który pozwala wcielić się w większość postaci i zwierząt występujących w RDR 2. 

Na dokładkę dzięki modowi kto czuje zew natury (naturyzmu?) może polatać po świecie Red Dead Redemption 2 na golasa. Z w pełni wymodelowanymi genitaliami. Szał ciał.

Link do pobrania

1. Photo-realism Reshade

Grafikę zawsze warto poprawiać a ten mod wprowadza trochę bardziej realistyczne (choć to kwestia gustu) shadery do RDR 2. Efekt końcowy jest całkiem niezły - sprawdźcie jak to wygląda poniżej.

Link do pobrania


Warto sprawdzić:

Tagi: rdr 2 red dead redemption 2 Rockstar San Diego Take-Two