Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 03.11.2019 10:30
PC to duża część sprzedaży gier. CEO Take-Two
862V

CEO Take-Two zdradza, że rynek PC to nawet 50% przychodów ze sprzedaży gier

CEO Take-Two podzielił się niezwykle ciekawymi spostrzeżeniami, odnośnie do sprzedaży gier na wiele platform. Wygląda na to, że segment PC ma coraz większe znaczenie. 

Wiele wskazuje na to, że rynek gier na PC rośnie w siłę. Sprzedaż gier na komputery osobiste jest coraz lepsza i stanowi coraz większy procent z ogólnej liczby sprzedanych kopii na wszystkie platformy. Kiedyś sytuacja była zupełnie inna i nic nie wskazywało, aby miało się to zmienić.

Informacją taką podzielił się Strauss Zelnick, dyrektor generalny studia Take-Two. Szef ekipy, która pracuje nad przeniesieniem na PC Red Dead Redemption 2 udzielił bardzo interesującego wywiadu dla GameIndustry, w którym podkreślił znaczenie segmentu gier na komputery

Świat się zmienił. Gdy rozważamy wydanie konsolowe, format na PC może wynosić teraz 40%, a nawet 50% tych przychodów. Dziesięć lat temu liczba ta oscylowała w okolicach 1-2%. 

To w pełni wyjaśnia, dlaczego druga część świetnego Red Dead Redemption trafi na komputery osobiste i zwiastuje, iż każdy kolejny projekt studia obierze taką samą drogę. Podobnie było przecież już w przypadku Grand Theft Auto V i chyba nikt nie ma wątpliwości, iż następna odsłona tego tytułu również pójdzie tą ścieżką. 

Przeczytaj koniecznie także:

Źródło: https://www.dsogaming.com/news/take-two-ceo-when-we-consider-a-console-release-the-pc-format-can-be-40-or-50-now-of-that-revenue/

Tagi: Red Dead Redemption 2 Rockstar San Diego Take-Two