Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.11.2019 12:59
RDR 2 na PC
2181V

Red Dead Redemption 2 z problemami na PC. Rockstar przyznaje się do błędu i wydaje patch

To zdecydowanie najważniejsza pecetowa premiera 2019 roku - Red Dead Redemption 2 w końcu wylądowało na komputerach osobistych. Niestety Rockstar nie dopięło wszystkiego na ostatni guzik.

Tak jak pisaliśmy wczoraj, Red Dead Redemption 2 miało w momencie premiery spore problemy na PC. Wszystko w związku z Rockstar Game Launcherem, który wyświetlał komunikat o "nieoczekiwanym wyłączeniu", po którym następował u wielu graczy ekran ładowania, który nigdy się nie kończył. Część graczy zamiast utknąć na wczytywaniu, była natomiast wyrzucana do pulpitu.

Cokolwiek się działo z pecetowym Red Dead Redemption 2 - gracze pecetowi nie mogli rozpocząć długo wyczekiwanej zabawy.

Rockstar szybko wystosował poradę, by włączać grę "jako administrator" i by zaktualizować wszystkie sterowniki (przede wszystkim do GPU). To jednak tylko półśrodki. Firma zdążyła już wydać aktualizację do pecetowego Red Dead Redemption 2, która powinna rozwiązywać premierowe kłopoty.

Zmiany w aktualizacji 1.0.9.164:

  • Wyeliminowano problemy z Rockstar Games Launcherem przy próbach uruchamiania gry.
  • Wyeliminowano problem z zacinaniem się systemu zabezpieczeń Rockstar Games Launchera.
  • Wyeliminowano problem z wyrzucaniem do pulpitu przy używaniu Rockstar Games Launchera przy uruchamianiu Red Dead Redemption 2.
  • Poprawiono zawieszanie Rockstar Games Launchera przy startach z poziomu Epic Games Launchera.
  • Poprawiono błąd związany z wyświetlaniem komunikatu: "nie można uruchomić gry, proszę zweryfikować pliki" przy odpalaniu Red Dead Redemption 2 z poziomu Epic Games Launchera.

Niestety nawet po zainstalowaniu patcha nadal część graczy skarży się na sporadyczne zawieszanie Red Dead Redemption 2 na PC.

Warto sprawdzić:

Tagi: Red Dead Redemption 2 Rockstar San Diego Take-Two