Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.06.2019
E3 2019 – Konferencja Square Enix. Podsumowanie, wrażenia i ocena
1397V

E3 2019 – Konferencja Square Enix. Podsumowanie, wrażenia i ocena

Square Enix zaprosiło nas na bardzo ciekawe show. Firma przywiozła na E3 2019 kilka mocnych gier, które mogliśmy zobaczyć na konferencji Japończyków. Jak oceniacie show? Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie!

E3 2019 – Konferencja Square Enix – Opinie redakcji 

Roger: Tak, dla mnie to zdecydowanie najlepsza konferencja, ale nie będę tu obiektywny, bo na widok logo Final Fantasy VII nogi robią się jak z waty. Ale tu nawet nie o to chodzi - po tej konferencji w końcu uwierzyłem, że ten remake naprawdę może się udać. Zalała mnie fala nostalgii, ale jednocześnie widać gołym okiem jak wiele pracy włożono w oddanie ducha pierwowzoru. No i dwie płytki - retro pełną gębą! Na koniec Avengersi - to wygląda dobrze i zapewne sprzeda się jeszcze lepiej. Zabrakło mi nowego Niera i ogólnie czegoś zupełnie nowego, ale za emocjonalną karuzelę przy pierwszej i ostatniej prezentacji leci piątka.  

Ocena: 5/6

Wojtek: I ponownie bez niespodzianek? Square Enix zaprezentowało kawał porządnej konferencji, na której zobaczyliśmy kapitalne Final Fantasy VII Remake, w końcu zaprezentowano Outriders, otrzymaliśmy kilka nowych fragmentów z Dying Light 2 i... AVENGERSI! Tak długo czekałem, tak bardzo chciałem to zobaczyć i... Dalej czekam. Całkiem przyjemny zwiastun? O tak, ale ja już liczyłem na kawał porządnej rozgrywki. Takie przyjemności zostaną pewnie pokazane pod koniec roku, ale... To była całkiem solidna konferencja. GJ Square Enix! Odkupiliście winy za ubiegły rok.

Ocena: 5/6

Igor: Na konferencję Square Enix czekałem najbardziej ze wszystkich jakie zostały zaplanowane na tegoroczne E3. Nie dość, że w końcu zobaczyliśmy w akcji ekipę Avengersów, to jeszcze Polacy pokazali fantastycznie zapowiadające się Dying Light 2 oraz Outriders. A emocji podczas tej konferencji było znacznie więcej - Final Fantasy 8 powraca na rynek, kolejne spin-offy trafią na Zachód, a Tokyo RPG Factory pokazało całkiem ciekawe Oninaki w akcji. Ale tak naprawdę to wszystko blednie i traci jakiekolwiek znacznie, gdy spojrzy się na Final Fantasy VII Remake - szczerze przyznam, że po raz pierwszy od zapowiedzi z 2015 roku uroniłem łzę szczęścia na widok tego co robi Square Enix, a kolejną przepełnioną emocjami gdy w ruchu pokazano nam Aeris oraz Tifę. 

Ocena: 6/6

Podsumowanie:

Zapraszamy do wyrażania swoich opinii o imprezie Square Enix. Weźcie udział w ankiecie! 

(Jak oceniasz imprezę? Ocena szkolna - 6 super impreza, 3 średniak, 1 zmarnowany czas)

Tagi: E3 e3 2019 Square Enix