Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.06.2019 04:51
Outriders
2011V

Outriders zaprezentowany. Nowa gra People Can Fly na intrygującym zwiastunie

Polacy podbijają kolejną konferencję? People Can Fly, czyli twórcy cenionego Bulletstorma, od kilku lat pracują nad tajnym shooterem AAA. Produkcją zainteresowało się Square Enix, które zdecydowało się wydać grę – teraz możemy w końcu spojrzeć na Outriders.

People Can Fly nie jest już małym zespołem z Warszawy. Studio zatrudnia ponad 200 deweloperów i firma posiada swoje oddziały w stolicy, Rzeszowie, Newcastle oraz Nowym Jorku. Prawdopodobnie wszyscy twórcy rozwijają tajemniczy Outriders.

E3 2019 - Zapowiedzi, materiały, wiadomości. Wszystko w jednym miejscu

People Can Fly zaprezentowało swoją nową markę. W Outriders trafimy na nową planetę, na której nie brakuje wielkich stworów, a naszym zadaniem będzie eliminowanie bestii. To zdecydowanie największa produkcja w historii polskiego studia – deweloperzy wykorzystują swoje wielkie doświadczenie w gatunku, by zapewnić graczom wciągające doświadczenie z kapitalnym systemem strzelania.

W Outriders otrzymamy możliwość poznawania historii w trzyosobowym zespole. Gra zadebiutuje latem 2020 roku i zmierza na PlayStation 4, Xboksa One oraz komputery osobiste. Konkretny pokaz Outriders ma odbyć się zimą, więc aktualnie musimy zaczekać na pokaz rozgrywki.

Tak zapowiedź skomentował Sebastian Wojciechowski, szef studia People Can Fly:

„OUTRIDERS to gra, którą chcieliśmy zrobić od lat. To dla nas ogromna radość, że możemy pracować nad tym projektem razem ze Square Enix. To też ogromne przedsięwzięcie, a nasz zespół znacznie rozrósł się po to, aby sprostać wyzwaniu tego projektu. Mamy już ponad 200 developerów pracujących w czterech studiach na całym świecie, co udowadnia, że OUTRIDERS to nasz najambitniejszy projekt do tej pory. Jesteśmy niezwykle podekscytowani tym, że wreszcie możemy przedstawić naszą grę całemu światu i jednocześnie nie możemy się doczekać, aby ujawnić niebawem jeszcze więcej!”.

Lee Singleton, wiceprezes Square Enix External Studio, wychwalał produkcję Polaków: 

„People Can Fly to idealny zespół do stworzenia takiej gry jak OUTRIDERS. Mają ogromne doświadczenie w pracy nad światowej klasy strzelaninami, a do tego znają Unreal Engine jak mało kto w tej branży”

Jon Brooke, wiceprezes Square Enix External Studios, również nie krył zadowolenia z tytułu: 

„OUTRIDERS to dla nas niezwykle ekscytujący projekt. Skupiamy się na tym, by dostarczyć graczom kooperacyjną strzelaninę AAA z bardzo rozbudowaną mechaniką i mocną narracją. Zespół People Can Fly wie jak zaprojektować satysfakcjonujący system strzelania i już teraz nie możemy się doczekać, aż zaprezentujemy wam więcej szczegółów tej zimy”.

Tagi: Outriders People Can Fly Square Enix