
Co oglądać w weekend - Netflix, MAX, Disney+, SkyShowtime, kina
Na Netflixie pojawi się w tym tygodniu kontynuacja kasowego hitu z 2023 roku, a także trzecia i ostatnia odsłona znanej serii animowanej. Warto również zwrócić uwagę na dwie produkcje dostępne w ofercie MAX i Disney+, których pierwsze odcinki zostały dodane w czasie majowego weekendu, a także ciekawy serial od SkyShowtime. W kinach będzie można zobaczyć m.in. interesujące widowisko szpiegowskie, a także głośny polski film, zrealizowany przez twórców młodego pokolenia.
W tym tygodniu przyglądamy się ofercie Netflixa, MAX, Disney+, SkyShowtime i kin.
Netflix




Od środy na Netflixie można już oglądać “Kleksa i wynalazek Golarza Filipa”. Kolejną odsłonę przygód dobrze znanego bohatera, wymyślonego przez Jana Brzechwę, za którą znów wziął się Maciej Kawulski. Pierwsza część z 2023 roku okazała się ogromnym sukcesem komercyjnym w Polsce, a choć druga zarobiła w kinach prawie trzy razy mniej i tak było o niej głośno. Tym razem akcja koncentruje się wokół podróży pana Kleksa do realnego świata, gdzie zamierza on odnaleźć przyjaciela sprzed lat. Z kolei Ada Niezgódka powraca do Akademii, by rozwikłać zagadkę pochodzenia swego przyjaciela Alberta. Obok grających już w pierwszej części Tomasza Kota, Antoniny Litwiniak, Sebastiana Stankiewicza i Piotra Fronczewskiego w drugim filmie pojawiają się m.in. Janusz Chabior, Katarzyna Nosowska i Monika Brodka.
Dzień później na Netflixie pojawił się trzeci i ostatni sezon animacji “Blood of Zeus”. Seria zadebiutowała w 2020 roku z miejsca stając się jedną z najciekawszych produkcji tego typu, nawiązując do kilku tytułów z przeszłości, których twórcy również brali na tapet mitologię grecką. Głównym bohaterem tej serii jest Heron, mieszkający w starożytnych Atenach, który odkrywa, że jego ojcem jest sam Zeus, a jemu przeznaczony został los powstrzymania demonicznej armii, która ma zamiar zawładnąć światem. W spełnieniu misji jak zwykle pomaga (jak i przeszkadza) mu wiele bóstw greckich.
Wśród oryginalnych nowości pojawia się hiszpański film “Zły wpływ”. Połączenie romansu i thrillera, przeznaczone raczej dla nastoletniego widza. Podobną pozycją może być serial “Na zawsze”. Ciekawszą propozycją, choćby ze względu na obsadę, może być amerykańska komedia “Babcie”, w której zagrali m.in. Kathy Bates, Susan Sarandon, Lorraine Bracco, Vince Vaughn, Drea De Matteo i Michael Rispoli. Oparta na faktach fabuła opowiada o mężczyźnie, który po śmierci swej ukochanej matki postanawia spełnić jej życzenie i zakłada włoską restaurację. W ofercie pojawia się również “Zagubiona kula 3”, trzecia część wybuchowej, francuskiej serii kina akcji.
Wśród pozycji dokumentalnych tym razem można będzie sprawdzić typowy true-crime “Mężobójstwo po amerykańsku”. Z drugim sezonem powraca serial “Nascar. Pełna prędkość”. Zupełnie inną produkcję, choć też opartą na faktach, jest “Blackberry” z 2023 roku. Świetny film opowiadający o kulisach powstania pierwszego telefonu, który kiedyś uchodził za absolutny hit, a dziś mało kto już o nim pamięta. W ofercie pojawia się również nowy polski serial “Dzielnica strachu”, który wbrew tytułowi ma być jednak produkcją z dużą dozą humoru.
MAX
W trakcie majowego weekendu na stronie Warnera pojawił się pierwszy odcinek niezwykle interesującego serialu “Ścieżki na daleką północ”. Scenariusz do tej serii powstał na bazie powieści Richarda Flanagana, nagrodzonej prestiżową nagrodą Bookera. Grany przez Jacoba Elordiego główny bohater, Dorrigo Evans przebywa w ukrytym w dżungli japońskim obozie jenieckim, w którym więźniowie zmuszani są do katorżniczej pracy przy budowie kolei birmańskiej. Mający wykształcenie medyczne Evans pomaga swym towarzyszom w niedoli, a jednocześnie wraca pamięcią do swego romansu sprzed dwóch lat, będąc zakochanym w żonie swojego wujka. Serial liczy sobie pięć odcinków.
Disney+
Nieprzypadkowo 4. maja na stronie Disney+ pojawił się pierwszy odcinek najnowszej produkcji ze świata Star Wars, którym są “Gwiezdne Wojny: Opowieści z podziemi”. Fabuła tej produkcji skupia się na postaciach dwóch galaktycznych przestępców: Asajj Ventress i Cad Bane’a, przemierzających podziemia i konfrontujących się z własną przeszłością. Produkcja, której pomysłodawcą jest Dave Filoni, liczy sobie sześć odcinków.
SkyShowtime
W ofercie SkyShowtime pojawi się nowy serial. Produkcja “Uśmiechnięta buźka: Seryjny morderca” została oparta na popularnym podcaście, a także autobiografii Melissy Moore. W wieku 15 lat dowiaduje się ona, że jej ojciec jest seryjnym mordercą, znanym pod tytułowym pseudonimem. Już po jego skazaniu bohaterka podejmuje działania majace na celu niedopuszczenie do wyroku na niewinnym człowieku, oskarżonym o zbrodnie popełnione przez jej ojca. W rolach głównych występują tu Dennis Quaid i Annaleigh Ashford.
Kina
Interesująco zapowiada się weekend w kinach, gdzie pojawia się m.in. nowy obraz Stevena Soderbergha “Szpiedzy”. Atrakcyjny nie tylko ze względu na konwencję thrillera szpiegowskiego, ale również świetną obsadę. W filmie zagrali bowiem m.in. Cate Blanchett, Michael Fassbender, Pierce Brosnan, Naomie Harris, Marisa Abela, Rene Jean-Page, Tom Burke i Gustaf Skarsgaard. Pierwsza dwójka gra parę małżeńską uwikłaną w wielką aferę, dotyczącą oskarżenia o zdradę kraju, które wymusi na współmałżonku wybór pomiędzy lojalnością wobec partnera czy też kraju.
Do kin w końcu wchodzi też “Utrata równowagi”. Jeden z ciekawszych filmów pokazywanych na zeszłorocznym festiwalu w Gdyni. Akcja tego obrazu toczy się w środowisku studentów aktorstwa, przygotowujących swój spektakl dyplomowy. Z grupą zaczyna pracować charyzmatyczny reżyser, grany przez Tomasz Schuchardta, znany jednak z mocno kontrowersyjnych metod. Jego przybycie sprawia, że pasję do grania odzyskuje główna bohaterka, Maja (Nel Kaczmarek), która wchodzi w burzliwą relację z nauczycielem.
Inną polską produkcją, która ma swoją kinową premierę jest nowy film Radosława Piwowarskiego “Pani od polskiego”. Twórca “Yesterday” czy “Pociągu do Hollywood” powraca do tworzenia filmów po kilkunastu latach przerwy, opowiadając historię nauczycielki, która rozpoczyna pracę w wiejskiej szkole na Kresach w 1942 roku, gdzie poznaje młodego chłopaka Stacha, w którym się zakochuje.
Kolejną rodzimą produkcją jest nowy film Olgi Chajdas. Reżyserka świetnego “Imago” tym razem zrealizowała zupełnie inną produkcję, bo “Dziadku, wiejemy” to familijna historia, koncentrująca się na głębokiej relacji pomiędzy dziadkiem Jeremim, a jego wnuczką Jagodą, dzielącą jego pasję do przygód i bujną wyobraźnię. Oboje wyruszają w podróż do legendarnego statku Światło Morze, a ich tropem podąża szajka złoczyńców, mama Jagody, a także smok. W obsadzie Jan Peszek, Anna Nowak, Agnieszka Grochowska, Wiktor Zborowski i Włodzimierz Press.
W kinach również francuska komedia science fiction “Wspaniały świat” opowiadająca o bezrobotnej nauczycielce i jej córce, które trudnią się kradzieżą robotów. Inną propozycją dla najmłodszych jest peruwiańsko-hiszpańska animacja “Kayara niepokonana”.
Do polskich kin zmierza również kolejny klasyczny obraz. Firma Reset ponownie wprowadza do dystrybucji “Mulholland Drive” jedno z najważniejszych dzieł, zmarłego w styczniu tego roku, Davida Lyncha. Idea amerykańskiego reżysera, początkowo pomyślana jako serial, w końcu zmaterializowała się z postaci filmu, jednej z najciekawszych wizji ciemnej strony przemysłu filmowego, z pamiętnymi rolami Naomi Watts i Laury Harring, który warto zobaczyć po raz kolejny na dużym ekranie.
Przeczytaj również






Komentarze (1)
SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych