Kratos

Letnia wyprzedaż PS Store - wybieramy najciekawsze propozycje

Krzysztof Grabarczyk | 14.08, 11:00

Lato, trwaj. Obecnie to najpopularniejszy slogan posród znajomych w mediach społecznościowych. Dla nas, graczy, okres letni często sprzyja w skutecznym eliminowaniu osobistych backlogów. Najczęściej wieczorową lub nocną porą. Zbliża się ostatni weekend promocji na łamach PlayStation Store. W letniej wyprzedaży znajdziemy multum interesujących pozycji, zarówno skierowanych dla konsumentów nowej generacji oraz stałych użytkowników wysłużonej PS4. Co polecamy w najbliższych dniach? Sprawdźcie! 

God of War 

Tytuł absolutnie sztandarowy, choć od debiutu upłynęły już ponad cztery lata, podstarzały Kratos wciąż świetnie się broni. Uzbrojeni w mocarny topór, mierzymy się nie tylko z nordycką fauną i flora, gniewnymi Asami, legendami o mitycznej waśni o tron. Mierzymy się wraz z głównym bohaterem z trudami bycia jednocześnie kochającym i surowym ojcem. Narracja w grze stworzyła zupełnie nowy profil marki w oczach graczy, mediów. Przykład, że każda zmiana jest możliwa. Przed jesiennym przybyciem God of War: Ragnarok, lepszej okazji nie będzie. Tytuł uruchomimy na PS4 oraz PS5 z kosmetycznymi ulepszeniami. 

Ratchet and Clank: Rift Apart

Posiadasz już PlayStation 5 i potrzebujesz demonstracji faktycznej mocy nowej konsoli? Insomniac Games zadbała o rozmach godny bajkom Pixara oraz oprawie deklarującej konkurencję. Przy okazji, gra umiejętnie korzysta z haptyki wibracji oraz dźwięku 3D. Waleczny Lombax posłuży się wyrwami czasowym by zyskać na szybkości przemieszczania się. Przy okazji, deweloper dał możliwość wykazania się SSD, czyli kolejnej, marketingowej wizytówce obecnej przy promowaniu PS5. Historia rzuca nas w kilka wymiarów, gdzie trafimy do przepięknie generowanych światów, niestandardowych postaci i obowiązkowej satyry. Rift Apart ma wszystko czego szukasz. 

Doom Eternal

Po inwazji marsjańskiej bazy UAC, przyszła pora na Ziemię. Eternal to sequel zbudowany w zgodzie z tradycją "więcej, lepiej, szybciej". Rozwinięciu uległo tutaj wszystko. Poziomy rozbudowano o liczne sekwencje platformowe. Dużo skoków, łapania krawędzi, przy jednoczesnym strzelaniu. Walka z demonami zyskała na taktyce. Każdy typ broni na inny typ wroga. Gra wymaga kreatywnego myślenia i zabijania. Więc jeśli ktokolwiek zarzuca strzelaninom FPP odtwórczość i zachowawczość, dajcie mu do ręki pada i Doom Eternal. Marine wyda się bardziej wymagający w okiełznaniu niż kiedykolwiek w cyklu. Dostępny na obie generacje. 

Kena: Bridge of Spirits

Inspiracja legendami gier przygodowych, czyli The Legend of Zelda od Ocarina of Time wzwyż. Chociaż grając w ten projekt, widzę ukochane Star Fox Adventures. To jedna z tych perełek, o których dumnie napiszemy "takich gier już się nie robi". Konstrukcja poziomów to piękny ukłon w stronę dawnego level-designu. System walki, bazujący na lokowaniu przeciwników, natomiast bohaterka posługuje się z gracją kultowego Foxa McClouda. Kena, czyli pośrednik między światem żywych i umarłych mierzy się z nieznanym złem, zainicjowanym przed demoniczną maskę. Dla fanów Zeldy: Majora's Maska, pozycja obowiązkowa. Teraz do wyrwania za grosze. Jeszcze przez chwilę. 

Star Wars Jedi: Fallen Order 

Cal Kestis nie będzie takim wymagającym zawodnikiem jak Sekiro: Shadows Die Twice, lecz nie kryje się z inspiracjami. Respawn Entertainmemt wreszcie dostarczyło jednoosobową przygodę z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Po latach sieciowych wariacji w postaci Star Wars: Battefront, gracze otrzymali pełnokrwistą historię na chwilę przed Nową Nadzieją. Deweloper zechciał utrudnić nam zadanie, więc podpatrzył rozwiązania od mistrzów z From Software. Jedi: Fallen Order stawia nas w roli padawana szukającego odpowiedzi upadku zakonu i próby jego wskrzeszenia. Jest tutaj wszysko co znamy z nurtu souls - like. Coś na wzór ognisk, odnawialni wrogowie, subbossowie i bossowie. Wszystko utrzymane w klimacie przygody i mocno zaznaczonej eksploracji. Najwyższy poziom zapewni wyzwanie. Polecamy. Teraz za połowę ceny. 

It Takes Two

Skromny projekt, wielkie zwycięstwo. Gra Roku 2021 teraz przeceniona o połowę. Wspaniałe zaaranżowana oprawa audiowizualna, projekt poziomów oraz postaci. Gra dedykowana współpracy obojga graczy. Co jest w niej takiego niezwykłego? Przede wszystkim, atmosfera oraz satysfakcjonujący gameplay. Do rozgrywki wystarczy jeden egzemplarz, ponieważ drugi gracz może dołączyć za pośrednictwem Share Play. Za te pieniądze, grzech się nie skusić. 

cropper