Playtika otwiera swoje pierwsze polskie biuro w Warszawie

Playtika otwiera swoje pierwsze polskie biuro w Warszawie

Maciej Zabłocki | 13.05, 16:51

Playtika, uznany producent gier mobilnych z gatunku F2P, jest jednym z największych światowych dostawców treści rozrywkowych dla smartfonów i portali społecznościowych. Otwarcie pierwszego polskiego biura w odnowionym kompleksie Browarów Warszawskich pomoże zdynamizować regionalny rozwój Playtiki i rozszerzyć jej obecność na polskim rynku. Do biura o powierzchni 3300 m2 wprowadzi się blisko 300 obecnych pracowników, ale firma poszukuje też nowych, ambitnych talentów. 

Materiał powstał przy współpracy z firmą Playtika. 

Playtika zatrudnia blisko 4000 osób na całym świecie, a swoje biura ma już w USA, Kanadzie, Australii, Izreaelu, Austrii, Niemczech czy Wielkiej Brytanii, dlatego tym bardziej cieszy, że tak renomowana marka realizuje kolejne inwestycje na polskim rynku. Warszawski zespół działa już od stycznia 2021 roku i koncentruje się na rozwoju najpopularniejszych gier sieciowych w portfolio Playtika, takich jak Bingo Blitz, Board Kings czy Redecor. Przedsiębiorstwo powstało w 2010 roku w Izraelu z inicjatywy Roberta Antokola i Uli Shahaka. W zeszłym roku wszystkie gry mobilne i społecznościowe Playtiki gromadziły ponad 35 mln graczy z całego świata. 

PlayTika

Firma prowadzi aktualnie rekrutacje na stanowiska w dziale R&D, a także poszukuje programistów specjalizujących się w językach Java, JavaScript, PHP i Unity oraz artystów zdolnych do tworzenia pięknych concept artów. Potrzebni są także team liderzy, czyli osoby z bogatym doświadczeniem menedżerskim, zdolne zarządzać grupą wykwalifikowanych pracowników. Chociaż większość gier tworzonych przez Playtikę należy do gatunku "społecznych gier kasynowych", to gracze nie mogą korzystać z prawdziwej gotówki ani wygrać prawdziwych pieniędzy. Służy to więc wyłącznie dobrej zabawie. 

Biuro ulokowane w tak strategicznym punkcie dostarcza wiele możliwości

Nowe biuro Playtiki znajduje się w historycznej części Warszawy (na Woli), w otoczeniu znakomitych restauracji, w świetnie skomunikowanej lokalizacji. Odbudowane i odświeżone budynki Browarów Warszawskich są symbolem nowoczesnej i przebojowej stolicy. Pracownicy Playtiki, w zupełnie nowym miejscu, znajdą przestrzeń kawiarnianą, strefy relaksu, pokój gier, a nawet specjalną salę stworzoną z myślą o pracy kreatywnej.

Playtika - biuro w Wawie

Biuro w Warszawie pozostanie głównym filarem doświadczenia i kultury Playtika, cenionym jako miejsce nauki, socjalizacji i wspólnej pracy w zespole. Otwarcie biura w Polsce jeszcze bardziej wzmocni naszą wiedzę i możliwości w szybko rozwijającej się branży gier - dodaje Dyrektor Operacyjny w Playtika, Shlomi Aizenberg.

Firma oferuje też szereg atrakcyjnych benefitów i udogodnień dla osób pochodzących zza granicy. Biuro w Warszawie jest miejscem wielokulturowym. Wiceprezes ds. Operacji Biznesowych w Playtika, pan Arik Sandler, przy otwarciu oznajmił, że biuro położone w takim miejscu, w centrum stolicy Polski przekazuje pozytywną energię, jednocząc wszystkich pracowników z regionu, niezależnie od kraju pochodzenia. 

Rodzina Playtika w Warszawie rozwinęła się szybko i stała się wielokulturowym centrum, w którym profesjonaliści i utalentowani deweloperzy nie tylko z Polski, ale z całego świata wspierają misję Playtika, aby zapewniać rozrywkę w myśl hasła „Infinite Ways to Play”
komentuje Shlomi Aizenberg.

Niewątpliwie cieszy nas kolejny duży gracz na polskim rynku. Obecna tu scena gamedevu rozwija się w zawrotnym tempie, gromadząc obecnie ponad 470 firm, które w 2020 roku wygenerowały przychód na poziomie niemal miliarda euro (969 mln euro). W stosunku do 2019 roku to wzrost aż o 110%. Co warto zaznaczyć, w branży growej do końca zeszłego roku zatrudnionych było nieco ponad 12 tysięcy osób, z czego aż 1/4 stanowiły kobiety, co stanowi jeden z najwyższych wyników na świecie. Gry mobilne generują natomiast ponad 60% światowych przychodów z tego rynku, który w 2022 roku przekroczy wartość aż 121 miliardów dolarów. Playtika doskonale wie, co robi, inwestując setki milionów w ten niemal nieograniczony, niezwykle perspektywiczny biznes. W Polsce nie brakuje wybitnych talentów i niezwykle zdolnych programistów, którzy pomogą firmie osiągać kolejne kamienie milowe i realizować nawet najbardziej ambitne cele.