Gry, które z uśmiechem na twarzy ukończysz w święta

Gry, które z uśmiechem na twarzy ukończysz w święta

Mateusz Wróbel | 19.12.2021, 13:00

Święta zbliżają się ogromnymi krokami. Można spędzać je na wiele sposobów, a jednym z nich jest zapoznawanie się z przyjemnymi grami wideo. Poniżej przedstawiamy dziesięć - przede wszystkim relaksujących - gier, które idealnie pasują do świątecznego, spokojnego nastroju.

Firewatch

Zestawienie otworzy soczysty, relaksujący indyczek, którym jest Firewatch. Podczas rozgrywki zwiedzamy amerykański las w stanie Wyoming jako strażnik leśny. Pewnego dnia obok Henry'ego zaczynają się dziać dziwne rzeczy, które postanawia zbadać w towarzystwie swojej przełożonej o imieniu Delilah. Produkcję wyróżnia nieco komiksowy styl graficzny.

Valiant Hearts: The Great War

Valiant Hearts: The Great War to jedna z większych perełek Ubisoftu. Tytuł osadzono w realiach I wojny światowej, a my poznajemy emocjonalną, wzruszającą historię z perspektywy paru grywalnych bohaterów. Próżno szukać tutaj skomplikowanych mechanik i rozbudowanego gameplayu, ale gra oferuje świetnie poprowadzoną fabułę.

Ratchet & Clank: Rift Apart

mało komu trzeba przedstawiać. To bardzo solidna kontynuacja serii od PlayStation, która jest z nami już od kilkunastu lat. Najnowsza odsłona serii, oprócz rozbudowania wątku kręcącego się wokół tytułowych bohaterów (Ratcheta i Clanka) pozwala nam poznać totalnie nowego lombaksa, jakim jest Rivet. Wspólnymi siłami muszą oni stawić czoła znanemu doktorowi Nefariousowi.

It Takes Two

It Takes Two zostało docenione na całym świecie zgarniając nagrodę gry roku w trakcie tegorocznej gali The Game Awards. Nie ma co się ku temu dziwić - tytuł jest bardzo solidny i co więcej, jest wręcz obowiązkową pozycją do ogrania dla fanów kooperacji. Dwójka zainteresowanych przejmuje kontrolę nad ojcem i matką pewnej zmartwionej córeczki, którzy chcąc nie chcąc muszą zapomnieć o zwadach i zacząć współpracować.

Life is Strange: True Colors

Life is Strange: True Colors było jedną, wielką zagadką. Po słabym przyjęciu Life is Strange 2 nie było wiadomo, czy trzecia, główna część marki wróci na właściwe tory. Teraz można już odetchnąć z ulgą, bo najnowsza gra z tejże franczyzy stoi na wysokim poziomie. Odbiorcy trafiają do Haven Springs, gdzie dzieją się dziwne rzeczy. Brat protagonistki żegna się z życiem w trudnych do zrozumienia okolicznościach, a zadanie skupiające się na rozwiązaniu tajemnic górskiego miasteczka spoczywa na naszych barkach.

Kena: Bridge of Spirits

Największe zaskoczenie tego roku jest idealnym tytułem do ogrania podczas świąt. Kena: Bridge of Spirits może pochwalić się niepowtarzalnym, baśniowym i co najważniejsze wciągającym jak bagno światem, którego zwiedzanie jest istną gratką dla fanów eksploracji. Nie brakuje również dynamicznych i wymagających pojedynków, podczas których pierwsze skrzypce odgrywa nasz czas reakcji i umiejętność posługiwania się magiczną laską będącą główną bronią Keny.

Psychonauts 2

Psychonauts 2 jest platformówką, w której głównym zadaniem gracza jest rozwiązywanie wszelakich łamigłówek i przechodzenie przez kolejne poziomy wyzwań z perspektywy zielonego stworka o imieniu Razputin. W trakcie tychże czynności eksplorujemy zwiedzane przez nas miejscówki, bierzemy udział w mniej lub bardziej wymagających starciach... - w największym skrócie: Psychonauts 2 potrafi zrelaksować.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści

Po ogromnym zainteresowaniu wokół GWINTA, mini-gry z Wiedźmin 3: Dziki Gon, CD Projekt RED postanowił wydać fabularne Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści, które skupia się na karcianych rozgrywkach. Produkcja jest przepełniona angażującymi, często nieprzewidywalnymi rozgrywkami i dziesiątkami wyborów wpływających na historię przedstawianą w formie dobrze napisanych ścian tekstów.

Spider-Man: Miles Morales

Marvel's Spider-Man: Miles Morales pozwala wcielić się fanom Człowieka-Pająka w Milesa Moralesa, który pod nieobecność Petera Parkera staje się nowym obrońcą Nowego Jorku. Nowy bohater serii od Insomniac Games musi zaprowadzić ład i porządek na ulicach amerykańskiego miasta, co nie ułatwia mu przypadkowe wplątanie się do konfliktu między grupą przestępczą a pewną korporacją.

Immortals: Fenyx Rising

Zestawienie najciekawszych gier, które uatrakcyjnią tegoroczne święta graczom, zamknie zeszłoroczna niespodzianka francuskiego Ubisoftu. Mowa tutaj o Immortals Fenyx Rising, które czerpie garściami z greckiej mitologii. Fabuła skupia się na zwerbowaniu do swojej drużyny greckich bogów, którzy potem pomogą w walce z nieustraszonym Tyfonem. Produkcję wyróżnia wypełniony interesującą zawartością (a przede wszystkim logicznymi zagadkami) otwarty świat, a także kreskówkowy, pasujący do założeń tytułu styl graficzny.