TOP 10 gier z najciekawszą fabułą na PS4/XONE - redakcja PPE wybiera

TOP 10 gier z najciekawszą fabułą na PS4/XONE - redakcja PPE wybiera

Mateusz Wróbel | 31.01.2021, 17:00

Na poprzedniej generacji konsol otrzymaliśmy sporo tytułów, które swoją opowieścią wciągnęły nas w świat gier wideo. Poniżej przeczytacie o dziesięciu produkcjach  z najlepszą fabułą - wybranych przez redakcję PPE - na PS4 i XONE.

10. God of War

God of War (2018) opowiedziało historię Kratosa oraz jego syna - Atreusa. Bohaterzy postanawiają wyruszyć na misję dostarczenia prochów matki chłopca na szczyt pewnej góry. Ich podróż jest usiana w rozmaite niebezpieczeństwa, z którymi poradzą sobie wyłącznie współpracując - przechytrzając wrogów i korzystając z pomocy napotkanych sojuszników.

9. Days Gone

Days Gone przerzuciło nas do postapokaliptycznego, zniszczonego świata, który został opanowany przez krwiożerczych "świrusów". Jednostki, które wciąż żyją, łączą siły i zamieszkują obozy, w których mogą czuć się bezpieczni. Jednakże nie każdego interesuje spokojne życie - mowa tutaj m.in. o Deaconie St. John, który musi poradzić sobie ze śmiercią bliskiej mu osoby jednocześnie pomagając ludziom w potrzebie.

8. Wiedźmin 3: Dziki Gon

W Wiedźmin 3: Dziki Gon ponownie wskoczyliśmy w buty Geralta z Rivii, który, po zamknięciu spraw związanych z Foltestem, zaczął poszukiwać swojego dziecka otrzymanego dzięki prawie niespodzianki. Na drodze Rzeźnika z Blaviken stoją nie tylko jeźdźcy Dzikiego Gonu, ale również i ludzie, którzy pałają ogromną nienawiścią do "mutantów".

7. Death Stranding

Death Stranding pozwoliło graczom odbudować zniszczoną Amerykę i zmusić jej mieszkańców do współpracy. Zainteresowani wcielili się w kuriera, którego zadanie polega na tym, by zbudować metaforyczne mosty między ostatnimi bastionami ludzkości. Czy uda mu się to zrobić, zależy wyłącznie od naszej determinacji.

6. Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 pozwolił odbiorcom wcielić się w V - najemnika, którego imię z każdym dniem nabierało na wadze, pozwalając mu zabierać się za coraz trudniejsze zadania zlecane przez miejscowych fixerów. Jedno z nich wywraca jego życie o 180 stopni - protagonista zostaje posiadaczem bardzo ważnego mikrochipu, który skrywa w sobie interesującą rzecz.

5. NieR Automata

NieR: Automata przedstawia konflikt pomiędzy mechanicznymi najeźdźcami z innego świata, a androidami z serii YoRHa, które zostały stworzone do walki z wrogimi jednostkami i odzyskania kontroli nad ziemią, pozwalając tym samym niedobitkom ludzkości - przebywającym obecnie na księżycu - wrócić do swojego "domu".

4. Detroit: Become Human

Detroit: Become Human rozgrywa się w niedalekiej przyszłości i opowiada o sporach między ludźmi a androidami, które - jak się okazuje - nie są jedynie maszynami, a osobami posiadającymi uczucia. W pewnym momencie przygody w androidach coś pęka, co powoduje wybuch rewolucji w tytułowym, amerykańskim mieście.

3. Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 pozwala poznać nam wydarzenia mające miejsce przed tymi, których doświadczyliśmy ogrywając pierwszą część marki Rockstara. Odbiorcy wcielają się w Arthura Morgana, który z upływem czasu przechodzi ogromną metamorfozę - z bezuczuciowego gangstera staje się człowiekiem honoru.

2. The Order 1886

The Order: 1886 przerzuca nas do Anglii, a dokładniej do XIX-wiecznego Londynu w czasach epoki wiktoriańskiej. Produkcja od ekipy Ready At Dawn pozwala wcielić się w członka Zakonu, Sir Galahada, który wraz ze swymi bliskimi próbuje rozwikłać zagadkę Lykanów - bardzo niebezpiecznych osób przypominających swoją formą wilkołaków.

1. The Last of Us Remastered

Na najwyższym miejscu znalazło się pierwsze The Last of Us, którego fabuła skupiła się na doświadczonym, oschłym Joelu oraz młodej, lecz bardzo zaradnej Ellie, czyli dwójce bohaterów żyjących w świecie opanowanym przez zombie. Postacie te są początkowo źle do siebie nastawione, ale wspólne dążenie do celu pomaga im się bliżej zapoznać - to, co najbardziej wyróżnia The Last of Us, to niesamowite ukazanie więzi między głównymi bohaterami.