Najbardziej żenujące gry ze Steama ostatnich lat

Najbardziej żenujące gry ze Steama ostatnich lat

Mateusz Wróbel | 10.10.2020, 20:00

W przeciągu kilku ostatnich lat na Steamie pojawiło się wiele słabych tytułów, którym odbiorcy bardzo chętnie wystawiali negatywne opinie, czyli takie, na jakie zasłużyli twórcy. O kilku takowych pozycjach przeczytacie w rozwinięciu.

Sklep na Steamie - największej platformie stworzonej z myślą o odbiorcach grających na komputerach osobistych - jest wręcz zalany tytułami, najczęściej, tworzonymi przez parę osób, które jakością nie grzeszą. Niejednokrotnie możemy zauważyć, iż są to produkcje wręcz niegrywalne, z okropną oprawą wizualną, a także z masą błędów uniemożliwiających zabawę. O dziesięciu takowych pozycjach możecie przeczytać poniżej:

1. RollerCoaster Tycoon World

Zestawienie otworzymy tytułem RollerCoaster Tycoon World, będącym kolejną częścią serii RollerCoaster Tycoon. Głównym elementem rozgrywki jest wznoszenie nowych budynków, a także zarządzanie funduszami wesołego miasteczka, którego odwiedzają turyści. Im nasze przedsiębiorstwo prezentuje się lepiej, tym nasi klienci będą bardziej zadowoleni. Niestety, ale RollerCoaster Tycoon World jest bardzo niestabilny, często wyrzuca do pulpitu, a także się zawiesza. Według kupujących, deweloperzy wydali na rynek niedokończoną grę i zapadli się pod ziemię.

 • Wszystkie recenzje: 75% negatywnych z 2863 opinii
 • Ostatnie recenzje w przeciągu 30 dni: 65% negatywnych z 14 opinii

2. SpaceBase DF-9

SpaceBase DF-9 skupia się na budowaniu domu wśród gwiazd dla podróżujących ludzi. Zainteresowani wcielają się w szefa grupki liczącej kilkunastu obywateli, który, aby zapewnić NPC-om dogodne życie, zaczyna wydobywać asteroidy, odkrywa wraki, otwiera puby, tudzież obiekty badawcze, a wszystko to, aby nasza stacja kosmiczna była coraz bardziej kolorowa. Tytuł został chwalony w pierwszych recenzjach, ale deweloperzy za niego odpowiedzialni porzucili dosyć szybko popremierowe wsparcie, co spotkało się z bardzo negatywnym odbiorem.

 • Wszystkie recenzje: 82% negatywnych z 3161 opinii
 • Ostatnie recenzje w przeciągu 30 dni: brak

3. NBA 2K21

NBA 2K21 jest kolejną odsłoną bestsellerowej marki NBA 2K wydawanej przez firmę 2K Games na rynek. Produkcja oferuje tryby dla pojedynczego gracza, ale nie brakuje również modułów sieciowych, dzięki którym realni gracze mogą rywalizować pomiędzy sobą w wirtualnych meczach koszykówki. Problemem jest jednak to, iż wydawca woła za tenże tytuł ponad 250 złotych, a fani serii zauważyli, iż nie różni się ona kompletnie od poprzedniczek. Dodatkowo, kupujący narzekają na brak reakcji deweloperów w związku z cheaterami zalewającymi tryby multiplayer.

 • Wszystkie recenzje: 72% negatywnych z 5346 opinii
 • Ostatnie recenzje w przeciągu 30 dni: brak

4. Deus Ex: The Fall

Deus Ex: The Fall jest portem gry wydanej pierwotnie na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS. Odbiorcy wskakują w buty Bena Saxona, byłego brytyjskiego najemnika oddziału SAS, który poszukuje prawdy o pewnej grupie zajmującej się produkcją i sprzedażą narkotyków. O ile warstwa fabularna w rzeczonej pozycji nie kuleje, tak mechanika skradania, tudzież walki jest tragiczna, co bardzo odpycha potencjalnych klientów. Dobrego słowa nie można również powiedzieć o samej oprawie wizualnej, bowiem stoi ona na poziomie gier z szóstej generacji konsol.

 • Wszystkie recenzje: 66% negatywnych z 2758 opinii
 • Ostatnie recenzje w przeciągu 30 dni: 50% negatywnych z 32 opinii

5. Identity

Identity - według twórców - miało być nowym rodzaje gier RPG tworzonych z myślą o kilku graczach w jednej sesji. Tytuł, oczywiście na papierze, przypominał trochę tryb role-play w GTA Online, bowiem miał on umożliwić zainteresowanemu wcielić się w przestępcę, policjanta, czy biznesmena, aby współpracować z innymi graczami i gonić za bogactwem. Niestety, ale deweloperzy zawołali za tytuł ponad 100 złotych, niektórzy gracze uwierzyli, że Identity będzie rozwijane, a skończyło się na tym, iż gra nie ma tak naprawdę w obecnym stanie nic do zaoferowania, oprócz przeglądania ubrań czy urządzenia swojego apartamentu.

 • Wszystkie recenzje: 70% negatywnych z 493 opinii
 • Ostatnie recenzje w przeciągu 30 dni: brak

6. Godus

Godus to z kolei pozycja wyceniona na lekko ponad 50 złotych, w której wcielamy się w boga mogącego robić ze światem co żywnie mu się podoba. W każdej chwili odbiorca może zniszczyć dane budynki, czy tworzyć nowe miasta, tudzież wsie w celu zwiększenia populacji na ziemi. Podobnie jak w powyższych przypadkach, grę porzucono na dosyć wczesnym etapie rozwijania. Dużo zainteresowanych narzekało także na problemy z crashami i ogromną monotonność podczas rozgrywki.

 • Wszystkie recenzje: 74% negatywnych z 5640 opinii
 • Ostatnie recenzje w przeciągu 30 dni: 70% negatywnych z 13 opinii

7. GASP

GASP jest darmową produkcją, w której wskakujemy w buty astronauty lądującego na powierzchni planety skrywającej wiele tajemnic. Głównym elementem GASP-a jest eksploracja świata i odnajdowanie swoich znajomych, którzy są porozmieszczani po całej mapie. Tytuł został skrytykowany za to, że wystarczy jedynie manewrować klawiszami WSAD, aby ukończyć zabawę, która trwa jedyne... kilkadziesiąt minut.

 • Wszystkie recenzje: 79% negatywnych z 1529 opinii
 • Ostatnie recenzje w przeciągu 30 dni: brak

8. Better Late Than DEAD

Better Late Than DEAD skupia się na eksploracji otwartego, dobrze prezentującego się świata, który może zaskoczyć odbiorcę w każdej sekundzie. Produkcja jest survivalem z krwi i kości z zaimplementowanym systemem permadeath. Jeśli stracimy całe zdrowie, przygodę rozpoczynamy od nowa. Better Late Than DEAD jest chwalone za mechaniki, ale animacje pozostawiają wiele do życzenia. Wiele osób narzeka także na wygląd zwierząt, przypominających bardziej kartony, aniżeli żywą istotę.

 • Wszystkie recenzje: 70% negatywnych z 591 opinii
 • Ostatnie recenzje w przeciągu 30 dni: brak

9. Fast & Furious Crossroads

- według wielu fanów kultowej marki - prezentuje tak niską jakość, jak ostatnie filmy wchodzące w skład rzeczonej serii. Produkcja od twórców m.in. Project Cars 3, Slightly Mad Studios, jest krytykowana wręcz za wszystko, a niektórzy recenzenci, w tym Roger, nie zawahali się ani na chwilę, aby wystawić tytułowi opartego na licencji Szybkich i Wściekłych bardzo niską notę. Jak się okazuje, popularne nazwiska nie wystarczą, aby z niczego zrobić hit.

 • Wszystkie recenzje: 65% negatywnych z 45 opinii
 • Ostatnie recenzje w przeciągu 30 dni: brak

10. WWE 2K20

Seria WWE 2K zawsze cieszyła się sporą popularnością, bowiem wiele osób w wolnym czasie chwyta za popcorn i ogląda "krwawe" zmagania wrestlingowców w ringu, aby poprawić sobie humor po ciężkim dniu w pracy/szkole. WWE 2K20 miało umożliwić fanom wrestlingu walczyć z innymi graczami, ale koniec końców zainteresowani musieli walczyć z serwerami 2K Games, a także setkami błędów, które uniemożliwiały rozgrywkę. 

 • Wszystkie recenzje: 62% negatywnych z 1860 opinii
 • Ostatnie recenzje w przeciągu 30 dni: 39% negatywnych z 44 opinii