Call of Duty: Black Ops - Cold War (PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S/X, PC) - premiera, cena, informacje

Call of Duty: Black Ops - Cold War (PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S/X, PC) - premiera, cena, informacje

redakcja | 19.09.2020, 17:00

Zgodnie z jednym z żelaznych i niewzruszonych praw wszechświata nowy rok oznacza premierę nowego Call of Duty. W tym za sprawą Call of Duty: Black Ops - Cold War seria powraca do zimnowojennych klimatów i debiutuje na konsolach dziewiątej generacji.

Premiera

Premiera Call of Duty: Black Ops - Cold War odbędzie się 13 listopada 2020 roku. Gra ukaże się na PC oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5 (europejska wersja w tym przypadku trafi do sprzedaży 19 listopada), Xbox One oraz Xbox Series S/X.

Cena

Call of Duty: Black Ops - Cold War będzie dostępne w trzech edycjach.

Edycja standardowa - 290,00 zł (PS Store); 289,00 zł (Microsoft Store); 59,99 EUR (Battle.net)

Edycja Definitywna - 420,00 zł (PS Store); 419,00 zł (Microsoft Store); 89,99 EUR (Battle.net)

Zawiera:

 • Wersje gry na PS4/Xbox One oraz PS5/Xbox Series S i X (wersje na nowe konsole dostępne są w ramach wstecznej kompatybilności bez upgrade’ów)
 • Pakiet Ziemia, Ląd i Powietrze
 • 3 skórki Operatorów
 • 3 skórki pojazdów
 • 3 schematy broni
 • Zestaw Karnetu Bojowego (Karnet Bojowy na 1 sezon + pominięcie 20 poziomów)***
 • Pakiet Broni Konfrontacyjnych

Zestaw międzygeneracyjny - 329,00 zł (PS Store); 329,00 zł (Microsoft Store)

Zawiera:

 • Wersje gry na PS4/Xbox One oraz PS5/ Xbox Series S i X (z upgrade’ami: wyższą rozdzielczością, ray tracingiem, szybszymi loadingami itd.)
 • Pakiet Broni Konfrontacyjnych

Ponadto osoby, które złożą zamówienie przedpremierowe na dowolną z ww. edycji otrzymają w prezencie:

 • Wcześniejszy dostęp do otwartej bety na PS4 (8 października)
 • Wcześniejszy dostęp do otwartej bety na Xbox One i PC (15 października)
 • Operatora Franka Woodsa oraz schemat karabinu szturmowego do natychmiastowego wykorzystania w Call of Duty: Modern Warfare oraz Call of Duty: Warzone

Polonizacja

Gra będzie dostępna w pełnej polskiej wersji językowej.

Kampania

Za fabularną kampanię Call of Duty: Black Ops - Cold War odpowiada studio Raven Software. Historia opowiedziana w grze jest bezpośrednią kontynuacją Call of Duty: Black Ops.

Akcja toczy się na początku lat 80. XX wieku, trwa zimna wojna. Gdy prezydent Stanów Zjednoczonych Ronald Reagan dowiaduje się o Perseuszu, wysoko postawionym i świetnie zakonspirowanym sowieckim szpiegu infiltrującym struktury amerykańskiego państwa przynajmniej od czasu Projektu Manhattan, postanawia zainicjować tajną operację, którą powierza agentowi CIA Russelowi Adlerowi. Zadaniem Adlera i jego zespołu jest wykrycie kreta.

Call of Duty: Black Ops - Cold War Screen 1

Black Ops - Cold War pozwala nam się wcielić w Bell - postać, którą tworzymy sami. Zadecydować można o jej wyglądzie i płci (do wyboru są trzy opcje: mężczyzna, kobieta i neutralność płciowa), co wpływa na to, jak odnoszą się do nas inni. Bell wprawdzie nie odzywa się w trakcie kampanii, lecz zamiast tego gra daje nam możliwość podejmowania w newralgicznych momentach decyzji mogących w konsekwencji wpłynąć na zakończenie.

Twórcy zapewniają, że gra ma dostarczyć wrażeń, z których znany jest cykl Black Ops. Nie zabraknie więc spisków, intryg czy wydarzeń niekiedy silnie osadzonych w historycznych realiach. Odwiedzimy przy tym różne zakątki świata: Berlin Wschodni, Turcję, Wietnam, siedzibę KGB w Moskwie.

Autorami scenariusza są Murray Kraft z Raven Software, który pracował przy kilku wcześniejszych odsłonach Call of Duty, oraz David S. Goyer, scenarzysta Call of Duty: Black Ops II.

Multiplayer

Za rozgrywkę wieloosobową w Call of Duty: Black Ops - Cold War odpowiada studio Treyarch. Gra oferuje zarówno znane, jak i zupełnie nowe warianty zabawy.

Jeśli chodzi o te pierwsze, powraca drużynowy deathmatch, Search and Destroy, Domination oraz Kill Confirmed. Nowy jest z kolei VIP Escort, w którym rywalizuje dwanaście osób - po sześć na jedną drużynę. Zmagania polegają na ochronie bądź próbie likwidacji VIP-a, którym staje się losowo jeden z graczy biorących udział w potyczce.

Drugi tryb to Combined Arms. W tym przypadku mamy do czynienia z bitwami na większą skalę, w których udział biorą 24 osoby (po dwanaście na zespół). W zależności od mapy korzystać możemy z rozmaitych pojazdów: czołgów, skuterów śnieżnych, skuterów wodnych czy helikopterów. Jeszcze większy rozmach oferuje natomiast trzeci tryb - Fireteam, gdzie w zmaganiach uczestniczy dziesięć zespołów liczących po czterech graczy każdy.

Call of Duty: Black Ops - Cold War Screen 2

Oprócz tego Treyarch wprowadzi też szereg mniejszych i większych zmian do rozgrywki. Jedną z nich jest udoskonalona oprawa audio, która pozwoli dla przykładu łatwiej rozpoznać, czy mamy do czynienia z ogniem przeciwnika czy towarzyszy broni.

Modyfikacji doczeka się opcja "Stwórz klasę". Tym razem całkowicie opiera się ona slotach, gdzie upychamy bronie (dwa rodzaje; uzbrojenie można dodatkowo modyfikować za pomocą ponad 50 części), ekwipunek (dwa rodzaje), perki i Field Upgrades. Te ostatnie to również tutejsze novum - specjalne ‘dopałki mogące wspomóc naszych towarzyszy lub uprzykrzyć życie rywalom. 

Zmieniono ponadto działanie scorestreaków. W Black Ops - Cold War nie resetują się one po śmierci gracza, dzięki czemu więcej osób może korzystać z bonusów, jakie wiążą się z tą mechaniką.

Twórcy napomknęli także o mapach. Według przedstawicieli Treyarch mają one bazować na prawdziwych miejscówkach, a w ich odtworzenie (na modłę lat 80. ubiegłego wieku) włożono wiele wysiłku. Na razie ujawniono pięć lokacji: Armada (zmagania toczą się na Pacyfiku), Crossroads (Uzbekistan), Miami, Moskwa, Satellite (angolska pustynia). 

Call of Duty: Black Ops - Cold War Screen 3

Dodać warto, że multiplayer Black Ops - Cold War będzie zintegrowany z Call of Duty Warzone, co pozwoli graczom zachować osiągnięty progres w jednym tytule (np. odblokowane przedmioty kosmetyczne) i przenieść go do drugiego.

Developer zaimplementował też cross-play pozwalający grać razem posiadaczom różnych platform.

Zombie

W Call of Duty: Black Ops - Cold War nie zabraknie typu zombie. Podobnie jak w głównej kampanii i multiplayerze, obecnie w nim będą zimnowojenne motywy (żywe trupy jako rezultat tajnych eksperymentów). 

Tryb zombie będzie można przechodzić w co-opie z innymi osobami.

Wymagania sprzętowe - Call of Duty: Black Ops - Cold War

Na chwilę obecną brak informacji.

Video - Call of Duty: Black Ops - Cold War