Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 31.12.2015
Top 10 doskonałych gier imprezowych na sylwestra
3645V

Top 10 doskonałych gier imprezowych na sylwestra

Sylwester bez gier? Nie ma mowy! Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą 10 najfajniejszych gier imprezowych!

Kolejny rok już niemal za nami, a to oznacza wielką sylwestrową imprezę! Życzymy naszym czytelnikom wszystkiego dobrego w Nowym Roku i mamy nadzieję, że przywitacie go bardzo radośnie w gronie najbliższych przyjaciół.

Z tej okazji przygotowaliśmy dla was redakcyjne zestawienie naszych ulubionych imprezowych gier. Jak zwykle ograniczamy się do jednej gry na markę. Oczywiście, jeśli macie swoje typy, to podzielcie się z nimi w komentarzach. Nasza lista jest wyłącznie naszym subiektywnym wyborem.


10. Bishi Bashi Special

Na początek specjalna gratka dla miłośników retro. Chcecie zrobić na imprezie coś fajnego i odkurzyć przy okazji PSX-a? Polecamy zatem zorganizowanie sobie Bishi Bashi Special. Jest to pakiet łączący w sobie dwie części serii Bishi Bashi, które są zbiorem automatowych minigier, które dawno temu były bardzo popularne w Kraju Kwitnącej Wiśni. Powinna przypaść wam do gustu, zwłaszcza jeśli lubicie tamtejsze poczucie humoru.


9. Mario Party 10

Nintendo od wielu lat dostarcza nam kolejne odsłony serii łączącej w sobie grę planszową z całą masą małych wyzwań zręcznościowo-logicznych. Wcielamy się w jednego z bohaterów ze świata Mario i wyruszamy, by zbierać po planszy gwiazdki. Wygrywa gracz, który na zdobędzie ich najwięcej. Niestety, pomimo, że ostatnia odsłona nadal jest niezła, to spadek formy jest wyraźny. Dlatego Mario Party 10 trafia jedynie na miejsce 9.


8. Buzz

Buzz to doskonała gra imprezowa utrzymana w stylu teleturnieju. Dlaczego znalazła się tak nisko na naszej liście? Bo potrzebujemy nowej edycji gry. Aktualnie wersję na PS3 możecie dostać jedynie za pośrednictwem serwisów aukcyjnych lub specjalistycznych sklepów. Najgorsze jest jednak to, że do zabawy wymagane są specjalne kontrolery, które są niesamowicie drogie. Jeżeli jesteście gotowi na wydatek rzędu 300-400 zł, to nie będziecie zawiedzeni! Miejmy jednak nadzieję, że w końcu doczekamy się nowej gry na PS4.


7. Singstar

Świetny tytuł, jeżeli akurat najdzie was ochota na imprezowe karaoke. Najlepsze jest to, że gra przeszła jakiś czas temu w tryb free-to-play i dostępna jest dla każdego posiadacza PlayStation 3. Nie potrzebujecie nawet mikrofonów, bo głos może być rejestrowany przez kamerkę PlayStation Eye. Warto przed imprezą przygotować się i nabyć wybrane przez naszych gości kawałki z dużej listy dostępnych utworów. Posiadając płytki z poprzednimi wersjami gry, również tymi z PS2, możemy skorzystać ze starszych zestawów piosenek.


6. TowerFall Ascension

Jest to gra, która powstała dzięki pracy dwóch osób. W TowerFall Ascension wcielamy się w łuczników, którzy muszą walczyć ze sobą na specjalnych, fantastycznych arenach. Do dyspozycji graczy jest kilka strzał. Jeśli spudłujemy, musimy szybko zebrać je z ziemi, zanim wpadną w ręce przeciwnika. Na planszach pojawiają się także różnorodne przeszkadzajki, których rodzaj zależny jest od wybranego przez nas tematycznego zestawu poziomów. W bitwach pomagają nam również specjalne power-upy dające kierowanym postaciom dodatkowe umiejętności.


5. Screencheat

Screencheat to bardzo pomysłowa strzelanina, w którą gramy z maksymalnie czterema przyjaciółmi na podzielonym ekranie. Problemem jest to, że wszyscy są dla siebie niewidzialni, a położenie przeciwników określamy, zerkając w okienko oponentów. Gra przygotowana została przez niezależne studio Samurai Punk i świetnie sprawdza się w bardzo luźnej, imprezowej atmosferze. Screencheat dostępny jest na platformie Steam.


4. You Don't Know Jack

Jest to bardzo stara seria gier imprezowych imitujących swojego rodzaju teleturniej. Gracze odpowiadają na pytania, które są podane w bardzo abstrakcyjny, komediowy sposób. Całość kierowana jest przez niezwykle charyzmatycznego prowadzącego. Niestety nie ma polskiej wersji You Don't Know Jack, więc do zabawy wymagana jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Kiedy jednak ta bariera zostanie przeskoczona, czeka na was mnóstwo szybkiego główkowania i masa śmiechu. Aktualnie najprościej nabyć steamowe wersje starszych odsłon serii. Pojawiła się również odsłona na minioną generację konsol.


3. Super Smash Bros. for Wii U

Super Smash Bros. jest doskonałą grą imprezową, gdy chcemy postukać w klawisze i obić gęby naszym przeciwnikom. Gra jest znacznie prostsza w obsłudze od tradycyjnych bijatyk, dzięki czemu łatwiej jest się wciągnąć w rozgrywkę również osobom, która nie mają na co dzień styczności z konsolą, a już tym bardziej z mordobiciami. Wybieramy jedną z kilkunastu postaci pochodzących z wielu klasycznych tytułów Nintendo (i nie tylko), by następnie rozgrywać między sobą pojedynki. Super Smash Bros. posiada duża liczbę zróżnicowanych trybów gry.


2. Just Dance 2016

Produkcja Ubisoftu może nie nauczy nas tańczyć, ale świetnie sprawdzi się podczas nieskrępowanej, zakrapianej imprezy. Wybieramy piosenkę i stajemy z maksymalnie trójką znajomych przed telewizorem, by naśladować ruchy tancerzy pokazanych na ekranie. Utwory podzielone zostały na kilka kategorii różniących się poziomem trudności. Ruchy graczy skanowane są za pomocą odpowiednich peryferiów - Kinecta w przypadku konsoli Xbox i PlayStation Camera, gdy gramy na konsoli Sony. W najnowszej odsłonie serii możemy również wykorzystać w tym celu smartfona z zainstalowaną dedykowaną aplikacją. Wygrywa osoba, która najwierniej odwzoruje choreografię prezentowaną na ekranie.


1. Rock Band 4

Niezwykle popularne niegdyś gry rytmiczne zniknęły nagle z rynku, by niespodziewanie powrócić w 2015 roku. Rock Band 4, to świetny wybór dla fanów muzyki, tym bardziej że współpracuje ze starymi instrumentami i pozwala na importowanie piosenek z poprzednich odsłon serii. W grze znalazło się 65 bardzo różnorodnych stylistycznie utworów, a w połączeniu z muzyką z poprzednich odsłon gry liczba ta rośnie do naprawdę ogromnych rozmiarów, zapewniając wiele godzin świetnej zabawy. Jest to tytuł, który nie znudzi się po kilku kawałkach i zaspokoi zarówno miłośników gitary, bębnów, jak również osoby mające ambicje, by chwycić za mikrofon. Rock Band 4 nie jest w żadnym wypadku produktem rewolucyjnym, ale takim, który ponownie dostarcza nam masę imprezowej zabawy, za którą tęskniliśmy przez ostatnie lata.

Tagi: gry imprezowe impreza Sylwester top 10