redakcja PPE redakcja PPE 03.10.2019
Borderlands 3. Poradnik do gry
1026V

Borderlands 3. Poradnik do gry

Borderlands 3 to ogromna produkcja, w której poza misjami głównymi i walkami z bossami jest też masa pobocznych aktywności, wliczając w to szukanie sekretnych lokacji, broni, tarcz i pomaganie kompanom nie mówiąc o bonusach, jakie odblokowują się po ukończeniu gry. 

Borderlands 3 to gra action-RPG z widokiem FPP wyprodukowana przez studio Gearbox Software i wydana przez 2K Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Fabuła koncentruje się na dwójce antagonistów - rodzeństwie Calypso - które zakłada sektę „Cult of the Vault”, dokonując przy okazji czegoś, co wydawało się niemożliwe: zjednoczenia klanów bandytów. Produkcja Gearbox to tzw. looter shooter, strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, w której istotną rolę odgrywa gromadzenie łupów wszelkiej maści. Grać możemy w singlu lub z maksymalnie trzema osobami w multiplayerze. Wraz z postępami otrzymujemy doświadczenie, które pozwala rozwijać potencjał bojowy podopiecznych poprzez odblokowywanie nowych zdolności na drzewkach rozwoju. 

Borderlands 3 – podstawy i mechanika

Borderlands 3 jest czwartą odsłoną serii looter shooterów (włączając The Pre-Sequel), w której raz jeszcze rozpoczynamy kosmiczną przygodę jako jeden z Poszukiwaczy Krypt, czyli mitycznych miejsc mających skrywać ogromne bogactwa. Z perspektywy pierwszej osoby staniemy do walki z hordami przeciwników, w eliminacji których pomaga nam niewyobrażalnie bogaty arsenał rozmaitej broni palnej – ta w znakomitej części tworzona jest losowo i można ją znaleźć w skrzyniach lub po ubiciu wroga. Wszystko to w cel-shadingowej oprawie i z humorystycznym wątkiem fabularnym w tle oraz istnym zatrzęsieniem zabawnych nawiązań do gier, filmów i innych dzieł popkultury.

Borderlands 3 - misje głównego wątku

Borderlands 3 - misje poboczne 

Pandora - lokacja THE DROUGHTS

Pandora - lokacja ​​​​​​Ascension Bluff

Borderlands 3 - Crew Challenges 

Pandora - lokacja THE DROUGHTS

Pandora - lokacja ​​​​​​Ascension Bluff

Poradnik będzie stale aktualizowany

Tagi: 2K Games Borderlands 3 Gearbox Software