Roger Żochowski Roger Żochowski 30.01.2019
Resident Evil 2 - poradnik, solucja, sejfy, szopy, szafki, zagadki, trofea, bronie, tryby
Spis treści
15679V

KAMPANIA - OPIS PRZEJŚCIA:: Stacja benzynowa - prolog - Resident Evil 2 - poradnik, solucja, sejfy, szopy, szafki, zagadki, trofea, bronie, tryby

Stacja benzynowa - prolog

Na początku przygody z Resident Evil 2, zostaniesz poproszony o wybranie jednej z dwóch postaci: Leona Kennedy'ego lub Claire Redfield. Więcej o różnicach w obu kampaniach przeczytacie tutaj, warto jednak wiedzieć. że choć większość kodów, lokacji i zagadek jest taka sama, to opowieści przebiegają momentami nieco inaczej. Dla przykładu Leon spotyka Adę Wong, a Claire zaprzyjaźnia się z Sherry Birkin.

Bez względu na to, kogo wybierzesz, sekcja otwierająca będzie wyglądać dokładnie tak samo. Leon przyjedzie na stację benzynową autem, Claire motocyklem, ale w obu przypadkach cel jest jeden - drzwi do stacji benzynowej.

Gdy bohater podniesie latarkę, udajemy się do lewego rogu pokoju, za pułkami z żywnością. Po drodze zobaczymy umierającego policjanta, który wskazuje na otwarte drzwi na zaplecze, gdzie następnie się udajemy.

Otwieramy drzwi na końcu korytarza a po zakończeniu animacji natychmiast chwytamy za broń przytrzymując lewy spust i celując (używając prawego drążka analogowego) w głowę jedynego zombie w pokoju. Prawym spustem oddajemy strzał. Leon jest uzbrojony w pistolet Matilda, Claire w rewolwer SLS 60 - w obu przypadkach na pierwszego zombie wystarczą 2-3 strzały w głowę.

Teraz podążamy ścieżką do przodu w prawo mijając ciało zombie i oficera. Na końcu w szafce na ścianie między plakatami skąpo ubranych kobiet znajdziemy klucz.

Wracamy i skręcamy w lewo na rozwidleniu ścieżki (uwaga, bo zombie może ożyć) używając na zamkniętych drzwiach znaleziony klucz (trzeba go wybrać w ekwipunku).

Wrócimy do sklepu, ale tym razem będzie tu już więcej zombie w dodatku przewrócą półkę dlatego trzeba będzie pójść drogą na około. Nie warto marnować amunicji. Najlepiej jak najszybciej wrócić do wyjścia ze stacji. Załączy się scena, w której Leon i Claire po raz pierwszy się spotkają ociekając razem w stronę Raccoon City.

Po katastrofie samochodowej w Raccoon City Leon i Claire zostaną rozdzieleni. Skręcamy w prawo i biegniemy ile sił w nogach omijając zombie i oszczędzając naboje. 

Po lewej stronie między budynkami będzie alejka i schody, gdzie udajemy się ignorując powstające zombie.

Na końcu alejki skręcamy w lewo, omijamy wraki aut i palący się szkolny autobus kierując się do głównej bramy komisariatu z dużym napisem R.P.D.

Po przejściu przez bramę wchodzimy do budynku komisariatu, bo nie ma tu nic wiecej do roboty.
 

Tagi: Capcom Resident Evil 2 (2019)

Spis treści