Forza Horizon 5 - poradnik do gry. Porady, tuning, mapa, zawody, aukcje, samochody, kasa, znajdźki, Game Pass - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Forza Horizon 5 - poradnik do gry. Porady, tuning, mapa, zawody, aukcje, samochody, kasa, znajdźki, Game Pass

Forza Horizon 5 - poradnik do gry. Porady, tuning, mapa, zawody, aukcje, samochody, kasa, znajdźki, Game Pass

Mateusz Wróbel | 06.11.2021, 19:15

Jak podłączyć pada PS4 do Forza Horizon 5?

Posiadacze konsol PlayStation i jednocześnie fani serii Forza Horizon od dawien dawna mają problem z rozgrywką na kontrolerach stworzonych z myślą o sprzętach Sony. Już przy trzeciej czy czwartej odsłonie serii występowały problemy z podłączeniem DualShocka 4 do PC, a następnie wykrycia go przez wyżej wymienioną Forzę Horizon.

W tej kwestii nie zmieniło się nic wraz z debiutem Forza Horizon 5. Jeśli posiadacie grę, a także pada z rodziny PlayStation (czy to DualShocka 4 czy DualSense), musicie przenieść się na klawiaturę albo skorzystać ze specjalnego oprogramowania, które oszuka Forza Horizon 5 i odczyta DS4/DualSense jako kontroler do Xboksa.

 forza horizon 5 dualsense
forza horizon 5 dualshock 4

Jak podłączyć pada PS4 do Forza Horizon 5? (DualSense lub DualShock 4)

Aby zagrać w Forza Horizon 5 na PC, korzystając przy tym z DualShocka 4 lub DualSense, wykonajcie poniższe kroki:

  1. Pobierz program DS4Windows np. z tego linku.
  2. Po pobraniu i otwarciu paczki, rozpakuj ją do pustego folderu utworzonego na jakimś dysku.
  3. Załącz program DS4Windows.exe.
  4. Podepnij pada do komputera poprzez USB.
  5. Przejdź do ustawień (settings), a następnie zaznacz opcję "hide PS4 controller" oraz odznacz opcję "swipe touchpad to switch profiles".
  6. Załącz grę przez Microsoft Store i ciesz się rozgrywką.

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji, gra może trochę zwariować, zanim odczyta Twój kontroler. Miej na uwadze fakt, że wyświetlane przyciski pada będą przedstawiały klawisze z pada do Xboksa, więc przed rozpoczęciem zabawy dobrze jest zapoznać się z mapowaniem na kontrolerach od Xboksów.

Ponadto, w trakcie rozgrywki musisz mieć cały czas załączony program DS4Windows.exe. Jeśli go wyłączysz, Forza Horizon 5 przestanie odczytywać DS4/DualSense jako kontroler Xbox.

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

PORADY