Battlefield 2042 - poradnik do gry. Beta, mapy, bronie, wyposażenie, specjaliści, tryby, interfejs, porady - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Battlefield 2042 - poradnik do gry. Beta, mapy, bronie, wyposażenie, specjaliści, tryby, interfejs, porady

Battlefield 2042 - poradnik do gry. Beta, mapy, bronie, wyposażenie, specjaliści, tryby, interfejs, porady

Mateusz Wróbel | 12.11.2021, 13:10

Battlefield 2042: opis specjalistów - kim warto grać?

W Battlefield 2042 znajdziemy naprawdę sporo specjalistów, ale decydując się na testy beta będziemy mogli wypróbować wyłącznie czterech z nich. A oto oni:

Mackay

Battlefield 2042: opis specjalistów - kim warto grać?

  • Specjalista dostępny dopiero od 15 poziomu gracza.

Mackay posiada linę z hakiem, która pozwala mu dostawać się do wysoko położonych lub oddalonych od jego pozycji obiektów. Oprócz tego jego pasywną umiejętnością jest zwinność, która pozwala mu szybciej się poruszać w trakcie celowania, jeszcze bardziej zwiększając jego przewagę. Według opisu z gry, Mackay jest prawdziwym twardzielem. Poszedł w ślady swojego ojca i zaciągnął się do wojska w wieku kilkunastu lat. Teraz walczy dla Bezpaństwowców, by odpokutować za czas służby wojskowej.

Falck

Battlefield 2042: opis specjalistów - kim warto grać?

Falck wyróżnia pistolet wypełniony strzykawkami leczniczymi. Może wystrzelić go w kierunku swoich sojuszników albo użyć na własnej osobie, przywracając tym samym poszkodowanemu pewną część zdrowia. Jej umiejętnością jest przywracanie życia poległym w boju żołnierzom za pomocą defibrylatora noszonego zawsze w kieszeni. Według opisu z gry, Falck jest silną kobietą, która nie boi się nowych wyzwań. Medyczka przez sześć lat służyła w niemieckiej armii, a teraz próbuje wywrzeć pozytywny wpływ na świat biorąc udział w starciach między USA a Rosją.

Piotr "Borys" Gutkowski

Battlefield 2042: opis specjalistów - kim warto grać?

Rosyjski specjalista nosi zawsze przy sobie wieżyczkę strażniczą, którą może rozłożyć w niemalże każdym miejscu. Przedmiot automatycznie dostrzega, a następnie atakuje wroga, próbując wyeliminować go jak najszybciej to możliwe. Ponadto, pasywna umiejętność Gutkowskiego to dostrzeganie wrogiego celu, gdy działko wartownicze namierza danego wroga. Jak wynika z opisu gry, Borys urodził się w Rosji i był inżynierem potrafiącym zdziałać cuda w dziedzinie broni dla oddziałów specjalnych. Jest oddany swojemu zespołowi i wykonuje każe zadanie, nie oglądając się za siebie.

Wikus "Casper" Van Daele

Battlefield 2042: opis specjalistów - kim warto grać?

Ostatnim grywalnym specjalistą w trakcie bety jest snajper działający przede wszystkim z ukrycia. Posiada on zawsze pod ręką dron zwiadowczy, który - po użyciu - może dostrzec poruszające się cele i próbować oszołomić je specjalnym impulsem elektromagnetycznym. Oprócz tego, Casper ma zaimplementowany do swojego kombinezonu czujnik ruchu, co sprawia, że gra informuje odbiorcę o zbliżających się wrogach - czy to tych poruszających się pieszo, czy w pojeździe mechanicznym. Zgodnie z opisem w Battlefield 2042, Van Daele jest samotnikiem, który w przeszłości działał jako agent gromadzący dane wywiadowcze w Afryce Południowej.

Sundance

Battlefield 2042: opis specjalistów - kim warto grać?

Sundance jest osobą, która jest wyposażona w pas z granatami. Dzięki temu już na samym starcie mamy aż trzy rodzaje granatów w kieszeni. Mowa tutaj o tych przeciwpancernych, EMP oraz rozpraszających. Ponadto posiada ona wingsuit, który pozwala szybować w powietrzu.

Dozer

Battlefield 2042: opis specjalistów - kim warto grać?

Dozer to osoba z bardzo ciężkim pancerzem. Tak naprawdę nie posiada ona żadnych gadżetów (nie można ich w ogóle przypisać), a pasywna umiejętność sprawia, iż przyjmuje on mniej obrażeń od materiałów wybuchowych (granatów, ładunków C4 itd.). Szczerze powiedziawszy nie jest on specjalistą, który przynosi wiele korzyści na polu walki.

Irish

Battlefield 2042: opis specjalistów - kim warto grać?

Irish to znany fanom Battlefield 4 specjalista, który w tejże odsłonie serii jest inżynierem. Dzięki jego doświadczeniu gracz może położyć na polu walki tarczę blokującą strzały wrogów - jest tak zbudowana, że kucając jesteśmy niemalże cali za nią schowani. Ponadto, posiada także system strażniczy, który po aktywowaniu namierza wszystkie nadlatujące rakiety i inne materiały wybuchowe. Pasywną umiejętnością Irisha jest zwiększenie punktów pancerza.

Rao

Battlefield 2042: opis specjalistów - kim warto grać?

Rao to specjalista potrafiący niszczyć urządzenia wrogów - począwszy od radarów a skończywszy na rozłożonych przez graczy ładunkach na mapie. Dzięki temu sprawia, że nie działają one tak, jak powinny. Ponadto, zastrzelenie przez kogokolwiek z drużyny osób odpowiadających za zhakowane przez nas urządzenia sprawia, że gra automatycznie oznacza nam przeciwników znajdujących się w pobliżu.

Paik

Battlefield 2042: opis specjalistów - kim warto grać?

  • Specjalista dostępny dopiero od 25 poziomu gracza.

Paik to jeden z najbardziej potężnych specjalistów w grze. Bohaterka potrafi nałożyć na oczy skaner wskazujący (nawet przez ścianę), gdzie znajdują się najbliżsi wrogowie. Co więcej, pasywną umiejętnością tegoż żołnierza jest oznaczanie oponentów, gdy ci zadadzą Pike jakiekolwiek obrażenia.

Angel

Battlefield 2042: opis specjalistów - kim warto grać?

Angel należy do wsparcia, więc najlepiej czuje się wspomagając innych żołnierzy na polu walki. Jego głównym gadżetem są skrzynie z wyposażeniem, które automatycznie uzupełniają kolegom z drużyny amunicję, a także przywracają pancerz. Co więcej, reanimując kogoś za pomocą Angela, osoba otrzymująca drugie życie ma na start pełny pasek zdrowia.

Kim zagrać?

Specjaliście nie odgrywają aż tak ogromnej roli, jak może się to wydawać rozpoczynając zabawę w Battlefield 2042. Nadal możemy korzystać z każdego rodzaju wyposażenia, a także brać udział w rozgrywkach na takich samych zasadach, co osoby korzystające z innych specjalistów.

Battlefield 2042: opis specjalistów - kim warto grać?

Jednakże biorąc pod uwagę to, co dzieje się obecnie na polach bitwy, zdecydowanie brakuje medyków, którzy pomogliby innym przywrócić zdrowie i chęć do walki w ekspresowym tempie. Dlatego też warto zainteresować się bohaterką o pseudonimie Falck, która nosi ze sobą defibrylator pozwalający reanimować wołającego o pomoc żołnierza, a także pistolet ze strzykawkami leczniczymi.

Jeśli jesteś natomiast samotnym wilkiem, warto zainteresować się Casperem (i jako gadżet wybrać dodatkową amunicję) i próbować działać po cichu na odległość. Mapy są na tyle duże, że możesz ukryć się w jakimś budynku i próbować eliminować wrogów z daleka. Złego słowa nie można powiedzieć również o Angelu, który świetnie sprawdza się jako wsparcie na polu walki.

Po zdobyciu 25 poziomu gracza warto grać Paik, która automatycznie oznacza wrogów, gdy Ci zadadzą jej obrażenia.

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

FAQ

cropper