Daniel Stroński Daniel Stroński 12.02.2015 20:33
Grawitacja "na bani" w zwariowanej bijatyce Paperbound
613V

Grawitacja "na bani" w zwariowanej bijatyce Paperbound

"Smashy-smashy fun" dla czterech graczy - tak lektor podsumowuje nadchodzącą bijatykę Paperbound (PS4). W zestawie "grawitowanie, dekapitacje, bieganie z nożycami", a wśród wojowników znajdą się m. in. bohaterowie gier niezależnych.

Jaka inna gra pozwala biegać z nożyczkami po ścianach? Multiplayerowe Paperbound (PS4) realizuje tak pokręcone pomysły, oddając nam niewielkie plansze, na których walczyć ze sobą będzie do czterech graczy naraz. 
 
Magiczny pył przywołał do życia bohaterów takich powieści i literackich zbiorów, jak Boska komedia, egipska Księga umarłych czy Podróż do wnętrza Ziemi. Nadał im przy okazji umiejętność manipulacji grawitacją, która dostosowuje się do podłoża, po jakim stąpamy. Można też w locie wywrócić przyciąganie siebie o 180 stopni i zaatakować w ten sposób znienacka. W teorii liczą się przemyślane zagrywki, lecz przy czterech graczach bardziej polegać będziemy na własnym refleksie.
 
Lubicie Guacamelee czy choćby VVVVVV? Oni również zasilą szeregi kilkunastu dostępnych postaci. Oprócz nich znajdziemy 18 plansz utrzymanych w klimatach pięciu dzieł literackich i cztery tryby rozgrywki.
 
Gra zaplanowana jest na tegoroczną wiosnę, a na oficjalnej stronie zapowiadają premierę w marcu, więc już niebawem sami będziemy mogli zobaczyć, ile warta jest szalona produkcja studia Dissident Logic.
 

Źródło: PlayStation Blog

Tagi: dissident logic galeria paperbound playstation 4 wideo