Paweł Musiolik Paweł Musiolik 04.02.2015 17:17
"Ojciec Final Fantasy" otrzyma nagrodę za "całokształt twórczości"
349V

"Ojciec Final Fantasy" otrzyma nagrodę za "całokształt twórczości"

W trakcie tegorocznego Game Developers Choice Awards, nagrodę za "całokształt twórczości" dostanie Hironobu Sakaguchi, określany także ksywką "Gooch". Ojciec serii Final Fantasy, założyciel Mistwalkera.

Sakaguchi otrzyma nagrodę ustaloną przez jury w składzie Doug Lombardi (Valve), Harvey Smith (Arkane), Raph Koster (niezależny), Chris Charla (Microsoft) and Erin Robinson (niezależny). Nagroda przyznana zostanie za niesamowite osiągnięcia w tworzeniu gier, "zrodzenie" najpopularniejszej na świecie serii jRPG i wielu innych produkcji.

Sakaguchi do Squaresoft dołączył w 1986 roku. Do dzięki niemu, szefostwo Square przekonało się do desperackiego ruchu stworzenia serii Final Fantasy, które miało być odpowiedzią na Dragon Questa od Enix. Początkowo nikt nie spodziewał się takiego sukcesu jaki odniosła pierwsza gra i później cała seria.

Spod jego ręki (głównie jako producent) wyszło wiele innych produkcji - Vagrant Story (PS One), Parasite Eve (PS One), Chrono Trigger, Romancing SaGa,seria Bushido Blade, Kingodom Hearts.

W 2004 roku opuścił szeregi Square gdyż było mu nie po drodze z nowym szefostwem i założył studio Mistwalker, które stworzyło Blue Dragon, Lost Odyssey Th Last Story i niedawno wydane Terra Battle.

Tagi: gdc 2015 hironobu sakaguchi squaresoft