Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 25.12.2014 16:55
Lizard Squad spełnił swoje groźby. PSN i Xbox Live zhakowane
13177V

Lizard Squad spełnił swoje groźby. PSN i Xbox Live zhakowane

Całość można podkreślić tagiem #tangodown. Pisaliśmy kilka tygodni temu o groźbach grupy Lizard Squad, chcącej „zniszczyć PSN i Xbox Live”. Cóż, zniszczyć się im nie udało, ale usługi leżą.

Atak został dokonany za pośrednictwem mało finezyjnej metody DDoS, czyli do danych urządzeń zostało wykonane jednoczesnych tyle połączeń, że maszyna fizycznie nie była w stanie na nie odpowiedzieć, zawieszając się w efekcie. Im dłużej atak DDoS trwa, tym oczywiście dłużej utrzymuje się taki stan.

Próba zalogowania do sieci PSN kończy się uroczym komunikatem, że "trwa właśnie konserwacja". Osoby, którym udało się zalogować wcześniej, mogą korzystać z usługi w ograniczonym zakresie i z lagami. Xbox Live powoli się już podnosi.

Sony na razie na ten temat milczy, a my możemy mieć tylko nadzieję, że znów „przy okazji” nie skradziono danych naszych kart płatniczych.

Mała porada: jeśli zostaniecie okradzeni, to pamiętajcie, aby zebrać całą dokumentację z banku przy wykorzystaniu opcji Chargeback. Sony na pewno zbanuje Wam konsolę za Chargeback, ale zdejmą bana, jeśli udowodnicie z bankiem, że to była kradzież, a nie próba wyłudzenia.

Tagi: playstation network psn sony tangodown