Daniel Stroński Daniel Stroński 04.12.2014 16:11
Borderlands: The Pre-Sequel w końcu z działającym trzecim przejściem gry i nowym dodatkiem
450V

Borderlands: The Pre-Sequel w końcu z działającym trzecim przejściem gry i nowym dodatkiem

Mija drugi miesiąc od premiery Borderlands: The Pre-Sequel (PS3) i zdążyliśmy na razie dostać dodatkową grywalną postać - samego Handsome Jacka (no... naśladowcę). 2K Australia właśnie zapowiedziało dodatek, w którym znajdziemy starych znajomych, i dostęp do trzeciego przejścia gry.

16 grudnia dostępny będzie płatny dodatek Ultimate Vault Hunter Upgrade Pack: The Holodome Onslaught, który opowie znaną już fabułę gry... w dużym skrócie, skupiając się wyłącznie na większych walkach. Dlaczego? Otóż bohaterowie poprzednich części, Axton i Gaige, dopiero co wrócili z misji i ominęła ich opowieść Atheny, będąca fabułą The Pre-Sequel. Proszą więc o skróconą wersję.
 
W efekcie tego dostaniemy fale przeciwników w lokacji Holodome Onslaught, wśród których znajdą się zupełnie nowi wrogowie, zatrzęsienie Badassów, nowe bronie i sprzęt, a także modyfikacje wyglądu naszych postaci. Paczka przewiduje również zwiększenie limitu poziomów do 60, czyli cała dycha do góry.
 
 
W tym samym czasie pobierzemy darmową aktualizację gry, która pozwoli na trzeci playthrough tą samą postacią i możliwość zresetowania postępu.
 
Chwila, ale po co przechodzić grę trzeci raz? 
 
Każdy fan serii wie, że zabawa zaczyna się dopiero po przejściu gry i rozpoczęciu jej na nowo, kiedy to poziom trudności rośnie, przeciwnicy są silniejsi i nabywają dodatkowych odporności, a zadawane przez nas obrażenia liczone są w dziesiątkach tysięcy. Dotychczas dostępne było przejście fabuły po raz drugi, lecz przy próbach trzeciego playthrough wyskakiwały błędy. Teraz wszystko ma już działać.
 
Dodatek i aktualizacja dostępne będą od 16 grudnia w cenie $9.99 (~33 zł) lub nieodpłatnie dla posiadaczy przepustki sezonowej.
 
Dobrze, że dostaniemy możliwość zresetowania postępu, jednak nie eliminuje to problemu bossów fabularnych, którzy po śmierci już się nie pojawiają. Cóż, możemy walnąć reseta, przelecieć te kilkanaście misji i zmierzyć się z nim ponownie, lecz wiadomo - wypadające z nich legendy są dość rzadkie, więc traci to sens. Pozostaje stare dobre wyjście do menu i wyłączenie gry po bezowocnym zabiciu szefa. Niestety.

Źródło: http://borderlandsthegame.com/index.php/news/borderlands-the-pre-sequel-ultimate-vault-hunter-upgrade-pack

Tagi: 2k australia borderlands: the pre-sequel dlc dodatek Gearbox Software PLAYSTATION 3