Daniel Stroński Daniel Stroński 13.10.2014 14:43
Kolejne obietnice usunięcia quick-scopingu z serii Call of Duty?
1233V

Kolejne obietnice usunięcia quick-scopingu z serii Call of Duty?

Przez wielu uważany za nieczystą metodę gry, quick-scoping pozwala snajperowi momentalnie oddawać celny strzał, jeszcze zanim pojawi się przybliżony obraz z lunety. Obietnice słyszeliśmy już od kilku lat - czyżby Sledgehammer miało w końcu coś z tym zrobić?

Mieli to wyrzucić jeszcze w Call of Duty®: Black Ops II (PS3), zapewniano też o naprawieniu quick-scopingu w Call of Duty: Ghosts (PS4), lecz wciąż wielu graczy korzysta z tej opcji w obu produkcjach.

W wywiadzie, którego Michael Condry ze Sledgehammer Games udzielił serwisowi 3news.co.nz, deweloper zapewnił o naprawieniu rozgrywki pod tym względem w Call of Duty: Advanced Warfare (PS4):

Haha, cóż, quick-scoping to kontrowersyjna sprawa, jak zapewne wiecie. Spędziliśmy sporo czasu nad odpowiednim zbalansowaniem rozgrywki. [...] Wszystko zależy od definicji quick-scopingu. [...] Powiem tak - snajper nie będzie mocno przesadzoną klasą w stosunku do reszty. Do perfekcji można opanować każdą z klas i dochodzą do tego specjalne umiejętności, działające z poszczególnym rodzajem broni. Perk pozwalający na szybkie wyciągnięcie broni zadziała z karabinem bojowym, ale nie chcesz mieć takiej możliwości w wypadku snajperki, bo to właśnie podstawa quick-scopingu. Poświęciliśmy wiele czasu na dopracowanie klas i myślę, że gra snajperem będzie bardzo satysfakcjonująca, lecz w żadnym wypadku nie będzie on przesadzony w stosunku do reszty.
 
Pytanie, czy to "nie chcesz" odnosił do decyzji ekipy i zablokowaniu takiego perka dla karabinów snajperskich, a może metoda zostanie dostępna, ale deweloper po prostu jej nie poleca? W końcu wielu graczy obraziłoby się na brak quick-scopingu. Żeby nie było niedomówień, poniżej kontrowersyjna wypowiedź w oryginale:
The ability to quick-draw with an assault rifle is important, but you don’t want to have the ability to quick-draw with a sniper rifle because that lends itself to being a faster, quick-scope model.
Premiera Call of Duty: Advanced Warfare (PS4) w przyszłym miesiącu, 4 listopada.

Źródło: http://www.3news.co.nz/entertainment/call-of-duty-advanced-warfare-michael-condrey-interview-2014101312

Tagi: Activision call of duty: advanced warfare playstation 3 PlayStation 4 Sledgehammer Games