Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 07.10.2014 21:42
Wideo przedstawiające „prawdziwego” Gunblade’a ujrzało światło dzienne
832V

Wideo przedstawiające „prawdziwego” Gunblade’a ujrzało światło dzienne

Na wielu konwentach anime oraz manga mogliśmy ujrzeć cosplayerów przebranych za postacie z Final Fantasy. Repliki uzbrojenia, które wykonywali były godne podziwu. Tak samo jak dbałość o detale. Co jeśli jednak ktoś postanowiłby wykonać prawdziwego Gunblade’a z Final Fantasy VIII (PS One), którego można zastosować w walce?

Broń znana jest przede wszystkim fanom Final Fantasy VIII (PS One). Niektórzy uwielbiali ją za pomysł połączenia rewolweru z bronią białą, a inni nienawidzili za absurd takiego rozwiązania. Niezależnie od tego twórcy prowadzący kanał Man At Arms postanowili wykonać projekt uzbrojenia, a następnie wcielić go w życie. Efektem ich pracy jest miecz, który „nadaje się” do walki.

Można zobaczyć go na poniższym filmiku:

Broń nie posiada niestety możliwości strzeleckich, ale jej wykonanie z pewnością nie ustępuje prawdziwym mieczom. Niestety wideo pokazuje także, że przynajmniej w oryginalnym założeniu istnienie takiej klingi nie byłoby możliwe. Powód? Przyjrzyjcie się końcowi filmiku, kiedy ostrze jest testowane. Bardzo wyraźnie widać trudność w operowaniu rękojeścią i pewien brak poręczności ze względu na rewolwerowy uchwyt. Szkoda.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=-GgijhlKbSc

Tagi: Final Fantasy VIII man at arms wideo