Mateusz Greloch Mateusz Greloch 19.08.2014 15:52
PlayStation 4 odtwarza MP3 przez USB. Jest tylko jedno ale...
5282V

PlayStation 4 odtwarza MP3 przez USB. Jest tylko jedno ale...

Odtwarzanie muzyki w formacie MP3 to jedna z tych funkcji, które każdy z nas chętnie zobaczyłby na swojej konsoli PlayStation 4. W czasach, kiedy odtwarzacze MP3 można zmieścić w guziku, brak odtwarzacza w zaawansowanej technologicznie konsoli może co najmniej dziwić. Na szczęście jest sposób, by odtworzyć skompresowane pliki muzyczne, choć jest to droga nieco pokrętna.

Należy bowiem wejść do aplikacji The Playroom (PS4), która po odblokowaniu DLC o nazwie AR Studio zezwoli na odtwarzanie w tle swojej własnej muzyki zapisanej na pendrive podłączonym poprzez port USB. Za pomocą AR Studio będziemy mogli przemienić nasz pokój w amatorskie studio telewizyjne, udekorować ekran grafikami, dodać efekty świetlne i podłożyć własną ścieżkę dźwiękową.

Jeśli nie macie w domu empetrójek lub pendrive'a, to twórcy wyposażą Was w parę przykładowych kawałków i efektów dźwiękowych. Za pomocą tabletu lub smartfona będziemy mogli na żywo modyfikować scenę, dodając kolejne jej elementy lub nawet wpływać na nasz wygląd. Będzie to możliwe poprzez nakładanie na głowę wirtualnych hełmów - jako przykład niech służy ten, który nosili Helghaści w Killzone: Shadow Fall (PS4).

Jeśli zazdrościliście pecetowcom możliwości nagrywania tzw. Let's Playów, to AR Studio pozwoli na puszczenie na wirtualnym projektorze zapisanych przez nas filmików z gier i dodania własnego komentarza kiedy ludzie będą oglądali nasz stream na żywo. Może to posłużyć jako swego rodzaju poradnik dla początkujących lub po prostu alternatywa dla streamów. Na sam koniec pozostaje nam jeszcze opcja przeprowadzania ankiet, a na zamieszczone w nich pytania może odpowiedzieć każdy, kto aktualnie ogląda naszą transmisję.

Zaimplementowanie takiej funkcji do The Playroom (PS4) może oznaczać, że już tylko krok dzieli nas od wypuszczenia oprogramowania konsoli, które wprowadzi taką funkcję na stałe, bez potrzeby odpalania kolejnych programów.

Źródło: Playstation Blog [EU]

Tagi: