Mateusz Greloch Mateusz Greloch 24.04.2014 11:34
Dwie gry z serii Final Fantasy docenione przez Famitsu za "Doskonałość"
646V

Dwie gry z serii Final Fantasy docenione przez Famitsu za "Doskonałość"

Famitsu, czyli największy japoński magazyn o grach wideo, jak co roku rozdaje swoje nagrody w paru kategoriach. Tego wieczoru zbierana jest cała śmietanka deweloperów, którzy podczas wystawnego bankietu odbierają należne im wyróżnienia. Tym razem radować może się Square-Enix.

Famitsu nagrodziło dwie gry z serii Final Fantasy, które zadebiutowały w 2013 roku. Chodzi tutaj o Final Fantasy XIV: A Realm Reborn (PS4) Lightning Returns: Final Fantasy XIII (PS3). Oba tytuły wyróżniono w kategorii "Doskonałość", z tym rozróżnieniem, że Realm Reborn zostało najlepszą grą na PC i platformy mobilne [jedna kategoria], a Lightning Returns wygrało w kategorii ogólnej.

Szczególnie cieszy wygrana Final Fantasy XIV: A Realm Reborn (PS4), które po niezbyt udanym debiucie pierwszej wersji, doczekało się sporej aktualizacji do wersji A Realm Reborn i dosłownie zawładnęło życiem Japończyków oraz reszty świata. Na dzień dzisiejszy odnotowano ponad 2 miliony subskrypcji na całym świecie, co daje na dzieję na sens MMORPG z abonamentami, ciągle wspieranymi przez twórców.

Z recenzją Final Fantasy XIV: A Realm Reborn (PS4) autorstwa Pawła mogliście się już zapoznać, więc może czas na sprawdzenie, czy rzeczywiście jest to najlepsze MMORPG i jedna z najlepszych odsłon Final Fantasy na przestrzeni ostatnich paru lat?

Źródło: SquarePortal.net

Tagi: famitsu Final Fantasy XIV: A Realm Reborn lightning returns: final fantasy XIII playstation 3 playstation 4 Square Enix