Pierwsze przecieki odnośnie działania i wymagań PlayStation Now

Gry
1488V
Pierwsze przecieki odnośnie działania i wymagań PlayStation Now
Mateusz Greloch | 04.02.2014, 11:14
PS4 PS3

W USA rozpoczęły się zamknięte beta-testy usługi PlayStation Now i pomimo narzuconego przez Sony embargo na wszelkie dane i przecieki, użytkownicy nic sobie z tego nie robią i udostępniają zdjęcia ekranów oraz informacje, które zdobyli podczas testowania tego bajeru.

Z informacji dwóch użytkowników możemy potwierdzić, że nawet na słabszych łączach usługa działa w zadowalającym tempie. Jeden z nich przyznał się, że posiada łącze o prędkości 5 Mb/s downloadu i 1 Mb/s uploadu, i pomimo, że jest to mniej niż zalecane przez Sony 8 Mb/s to mógł komfortowo grać i cieszyć się dobrą jakością obrazu. która jest porównywalna do tej, którą widział po odpaleniu tej samej gry z płyty.

Dalsza część tekstu pod wideo

Potwierdzono również, że gry oferują możliwość wbijania trofeów i grania w trybie multiplayer, bez przeszkadzających opóźnień - te są ponoć minimalne i pozwalają grać na podobnych warunkach, jak gdyby w napędzie znajdowała się płyta, a dane nie były transmitowane przez łącze internetowe. Gracz rozegrał kilka meczów w Dead or Alive 5 przez internet i oprócz dobrej jakości obrazu, chwalił minimalne opóźnienia, które nie przeszkadzały w grze, a które w bijatykach są bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na wprowadzanie kombinacji i ogólną radość z grania.

Sam interfejs przypomina bardziej ten z PlayStation 4, zamiast tego z PlayStation 3 i chodzi zdecydowanie lepiej niż PlayStation Store. Z mniej przyjemnych wiadomości - oczekiwanie na rozpoczęcie transmisji może zajmować nawet dwie minuty - tyle czasu potrzebował inny gracz od momentu wybrania gry , do momentu poruszania się po jej menu głównym. Czasowo całość prezentowała się następująco:

  • Autoryzacja użytkownika - 8 sekund
  • Testowanie łącza - 15 sekund
  • Ładowanie gry - 21 sekund
  • Dalsze ładowanie lub czarny ekran - 32 sekundy
  • Plansza ostrzegająca - 4 sekundy
  • Wgrywanie danych trofeów - 12 sekund
  • Plansza z logo Sony i początkowe animacje ładowania - 25 sekund

Liczby te należy brać z lekkim dystansem, bowiem przy szybszym łączu i innej grze, wartości te mogą się zmienić. Również pod uwagę należy wziąć fakt, że to wciąż beta i w ostatecznej wersji usługi, czasy mogą ulec skróceniu.

Gry w jakie mogą zagrać partycypanci bety to:

  • Killzone 3
  • Puppeteer
  • Shadow of the Colossus
  • Papo & Yo
  • Darksiders II
  • MX vs. ATV: Alive
  • Disgaea 4
  • Ninja Gaiden 3
  • Shatter

Na razie to wszystko, ale śledźcie na bieżąco naszą stronę, bowiem niewykluczone, że w ciągu najbliższych paru dni pojawi się więcej informacji od innych beta-testerów, którzy postanowią złamać embargo, by zdobyć troszkę sławy w internecie.

Źródło: http://gearnuke.com/

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper