Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.09.2018 10:08
Electronic Arts ma problem. Belgia wszczęła postępowanie karne przeciwko wydawcy FIFA 19
4283V

Electronic Arts ma problem. Belgia wszczęła postępowanie karne przeciwko wydawcy FIFA 19

Belgijska Komisja ds. Gier Hazardowych nie zamierza dłużej tolerować samowolki Electronic Arts. Wydawca FIFA 19 oraz Battlefield 5 otrzymał zawiadomienie i akta sprawy trafiły już do rąk brukselskiego prokuratora.

Belgia w zdecydowany sposób walczy z płatnymi skrzyniami w grach. 2K Games, Valve oraz Blizzard musiały zmienić swoje produkcje, jednak najwidoczniej Electronic Arts nie chciało przygotować stosownych aktualizacji do tytułów.

Overwatch i Heroes of the Storm bez lootboxów w Belgii

W rezultacie Electronic Arts może stanąć przed sądem karnym, ponieważ belgijska Komisja do spraw Gier Hazardowych wystosowała już stosowny dokumenty i prokuratura w Brukseli wszczęła postępowanie.

W kwietniu Belgowie przedstawili listę produkcji, w których lootboxy oferują „nielegalną grę losową” - zdaniem komisji między innymi FIFA 18, Overwatch oraz Counter-Strike: Global Offensive łamały przepisy dotyczące hazardu. Komisja uważa, że płatne skrzynki są problemem, ponieważ gracze nie wiedzą, jakie przedmioty mogą otrzymać po zakupie.

Electronic Arts jest jednak innego zdania – firma wydała komunikat, według którego przygotowane tytuły Elektroników są stworzone zgodnie z zasadami i prawem panującym na całym świecie. EA nie uważa by produkcje korporacji mogły być „uważane za jakąkolwiek formę hazardu”, ponieważ gracze zawsze otrzymują określoną liczbę przedmiotów w każdej paczce.

Warto przypomnieć, że między innymi Overwatch w Belgii nie posiada już płatnych skrzynek, ponieważ Blizzard chciał uniknąć kar – komisja w swoim czasie straszyła firmy opłatami w wysokości nawet 1,6 mln euro lub blokadą dystrybucji gier w całym kraju.

Źródło: https://gamingbolt.com/belgium-gaming-commission-initiates-criminal-proceedings-against-ea

Tagi: belgia Electronic Arts lootbox