SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.08.2018 13:29
Overwatch i Heroes of the Storm bez lootboxów w Belgii
397V

Overwatch i Heroes of the Storm bez lootboxów w Belgii

Kolejny producent ugina się przed belgijskim prawem. Blizzard musi wdrożyć spore zmiany w Overwatch oraz Heroes of the Storm, by móc zaoferować obie produkcje swoim fanom z tego kraju. Firma jest zaskoczona tymi wytycznymi, jednak jest zmuszona się do nich zastosować.

Belgia nie zamierza tolerować w grach elementów nawiązujących do hazardu, więc kolejna firma została zmuszona do zmian. Overwatch i Heroes of the Storm zostaną wykastrowane z płatnych skrzyń, jednak zmiana ma nie wpłynąć na wrażenia graczy.

2K Games musi zmienić NBA 2K19 ze względu na przepisy w Holandii oraz Belgii. Firma prosi graczy o pomoc

W kwietniu Belgijska Komisja ds. Gier Hazardowych stwierdziła, że lootboxy z między innymi Overwatch są uznawane za hazard według lokalnego prawa. Blizzard nie ukrywa zaskoczenia tym wnioskiem, jednak deweloperzy nie zamierzają walczyć z Ministerstwem Sprawiedliwości.

Firma zdecydowała się na ważne zmiany i we wspomnianych tytułach nie kupimy na terenie Belgii skórek oraz elementów personalizacyjnych za prawdziwą gotówkę – cała zawartość jest oczywiście dostępna, jednak możną ją zdobyć wyłącznie przez gameplay.

Blizzard jest oczywiście otwarty na „dialog z władzami”, jednak korporacja musi przestrzegać prawa, więc zdecydowano się podjąć wielkie zmiany – na deweloperów niestosujących się do wytycznych czekają kary w wysokości 1,6 mln euro, a nawet blokada dystrybucji gry w całym kraju.

Źródło: https://eu.forums.blizzard.com/en/overwatch/t/paid-loot-boxes-and-loot-chests-disabled-for-players-in-belgium/8139

Tagi: belgia Blizzard Heroes of the Storm lootbox Overwatch