Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 01.09.2018 17:19
DOOM II. Po 24 latach od premiery odkryto ostatni sekret gry
3665V

DOOM II. Po 24 latach od premiery odkryto ostatni sekret gry

Pierwsze odsłony serii Doom są niewątpliwie jednymi z najbardziej kultowych gier wszech czasów i klasykami, które są dziś tak samo grywalne, jak te około 25 lat temu.

Twórca demonicznego cyklu, John Romero, ukrył w swoim dziele mnóstwo różnych sekretów, z których to odkryto już praktycznie wszystkie - no, poza jednym przypadkiem.

W DOOM II: Hell on Earth znajdował się jeden poziom, którego nie dało się przejść na 100%, albowiem nikt nie potrafił odkryć jednego ze znajdujących się na nim sekretów. Przez 24 lata prawie wszyscy gracze jednogłośnie uznali, że 15 poziom z gry, o nazwie Industrial Zone jest po prostu zabugowany i mimo, iż mniej więcej wiadomo jak powinien działać ten smaczek, nie da się go uaktywnić.

Legenda fandomowej sceny Dooma, Zero Master, nie poddał się i po wielu próbach w końcu udowodnił wszystkim, że się mylili i został oficjalnie pierwszą osobą na świecie, która ukończyła DOOM II na 100%

W czym zatem polegał problem? Każdy teleporter w grze aktywuje się wchodząc na niego, lecz niestety ten jeden jedyny, nie działał. Zero wpadł zatem na pomysł, aby Pain Elemental wepchnął go na platformę i jak się okazało, o to właśnie chodziło! Nagranie na YouTube zauważył sam John Romero i pogratulował wytrwałemu graczowi. Poniżej znajdziecie rzeczony tweet i nagranie z rozgrywki.

Pain Elemental reveals the last official secret of Doom 2

Tagi: doom 2 John Romero