Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.08.2018 13:56
Samsung prezentuje nową generację. Telewizor QLED 8K z technologią sztucznej inteligencji
1030V

Samsung prezentuje nową generację. Telewizor QLED 8K z technologią sztucznej inteligencji

Pewnie nie wszyscy gracze mogą czerpać pełną przyjemność z rozdzielczości 4K, ale Samsung nie zamierza czekać i przyglądać się konkurencji. Korporacja ujawniła pierwszy telewizor QLED 8K, który może okazać się strzałem w dziesiątkę dla wszystkich fanów elektronicznej rozgrywki.

IFA 2018 to dobry moment na zaprezentowanie telewizorów 8K? Samsung jest przekonany, że to idealny miesiąc na nową generację i firma przedstawiła telewizor QLED Q900R z funkcją skalowania do 8K w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji. Sprzęt będzie dostępny w czterech ogromnych rozmiarach ekranu (65", 75", 82" i 85") i został wyposażony w innowacyjne rozwiązania 8K – w tym prawdziwą rozdzielczość 8K, wysoki HDR i procesor Quantum 8K – które mają na celu ożywienie obrazów do jakości 8K.

Samsung Galaxy Note 9 w obudowie... z kilogramowego złota

Samsung postanowił już teraz zaprezentować QLED 8K, który wykorzysta sztuczną inteligencję i zdaniem korporacji jest to sprzęt idealnie wpisujący się w długofalową wizję korporacji.

„W firmie Samsung przez lata konsekwentnie pracowaliśmy nad zwiększeniem przewagi w zakresie najwyższej jakości obrazu. Wprowadzenie QLED 8K z upscalingiem dzięki sztucznej inteligencji dowodzi naszej innowacyjności w dziedzinie wyświetlaczy. Cieszymy się, że możemy zaprezentować użytkownikom telewizor Q900R i jesteśmy pewni, że za sprawą naszych nowych modeli obsługujących 8K będą mogli doświadczyć niezwykłego koloru oraz niespotykanej dotąd czystości obrazu i dźwięku.”

Powyższe słowa wypowiedział Jongsuk Chu, Senior Vice President of Visual Display Business w Samsung Electronics. Firma w tym wypadku zapewni najwyższą jakość 8K, ponieważ Samsung Q900R wyposażono w prawdziwą rozdzielczość 8K zdolną do osiągnięcia jasności szczytowej wynoszącej nawet 4000 nitów, a zatem zgodnej ze standardem spotykanym w większości wytwórni filmowych.

Ta funkcja umożliwia wykorzystanie czterokrotnie większej liczby pikseli niż w telewizorze 4K UHD i 16-krotnie większej niż w Full HD. Nowy telewizor, zgodny ze standardem HDR10+, optymalizuje poziom jasności, tworząc nieskazitelne kolory i obrazy, ma odwzorowywać treści zgodnie z zamierzeniami twórców.

Samsung zapowiada wykorzystanie technologii 8K AI Upscaling - propozycja dzięki sztucznej inteligencji zapewni najwyższą jakość obrazu oraz dźwięku 8K i to niezależnie od oryginalnego źródła lub formatu. Jeśli skorzystacie z dekodera, HDMI, USB, czy też prześlecie obraz ze smartfona, to zawsze procesor Quantum 8K rozpozna treść i dostosuje ją do 8K. Inżynierowie nie zapomnieli również o technologii Direct Full Array Elite, która zwiększa kontrast, umożliwia precyzyjne sterowanie podświetleniem i jednocześnie zapewnia 100% nasycenia koloru.

QLED Q900R to również szereg dodatkowych funkcji – między innymi wykorzystanie jednego pilota do obsługi kilku urządzeń, czy też dopracowany tryb Ambient:

Jeden pilot pozwala sterować większością podłączonych urządzeń, takich jak na przykład soundbar czy konsola. Ulepszono też funkcje lifestyle’owe, takie jak tryb Ambient – telewizor idealnie wpasowuje się w otaczającą przestrzeń, prezentując na ekranie piękne obrazy, informacje o pogodzie czy wiadomości. One Invisible Connection o standardowej długości 5 metrów, w jednym, niemal niewidocznym kablu zawiera przewód optyczny i zasilający. Daje to użytkownikom więcej możliwości w doborze miejsca i sposobu montażu telewizora. Aplikacja SmartThings i inne inteligentne rozwiązania w Q900R zapewniają prostszy dostęp do informacji i ułatwiają życie codziennie.

QLED Q900R trafi do sprzedaży do końca września.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: 8K ifa Samsung telewizor tv