Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.08.2018 09:48
Erebus nie jest nazwą kodową PlayStation 5
2724V

Erebus nie jest nazwą kodową PlayStation 5

Nie mam najlepszych wieści dla graczy wyczekujących na nową generację. Epic Games zaprzeczyło ostatniej plotce, według której Erebus miał odwoływać się do PlayStation 5.

Na liście obsługiwanych platform przez Unreal Engine 4 pojawił się tajemniczy wpis. Branżowe portale dość prędko połączyły go z marką PlayStation – Japończycy często korzystają z mitologicznych odwołań do kodowych nazw swoich urządzeń. Znalazło się nawet ciekawe porównanie – Erbus to według Hezjoda jedna z pierwszych pięciu boskich istot, które miały pojawić się we wszechświecie.

PlayStation 5 już uwzględniane w Unreal Engine 4? Tajemniczy Erebus

Nie musieliśmy nawet długo czekać na zniszczenie tego niezwykle ciekawego porównania. Erebus nie ma nic wspólnego z PlayStation 5, ponieważ okazuje się, że jest to po prostu nazwa kodowa dla Fortnite na Nintendo Switch.

Informacją podzielił się jeden z deweloperów, który ma okazję pracować dla Epic Games i rozwija właśnie hit z gatunku Battle Royale. To pod nazwą „Erbus” studio ukrywało prace nad grą, jednak możecie mieć pewność, że to nie ma nic wspólnego z oczekiwanym przez wielu PlayStation 5.

Trudno powiedzieć, dlaczego Erbus jest określany jako platforma, jednak bardzo możliwe, że jest to spowodowane cross-platformową rozgrywką – jak wiadomo Epic Games chętnie korzysta z tej opcji i łączy graczy na różnych urządzeniach.

Źródło: https://gamingbolt.com/erebus-doesnt-refer-to-ps5-was-codename-for-switch-version-of-fortnite

Tagi: Epic Games erbus playstation 5 Sony

Nie przegap