Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.08.2018 17:19
Fortnite omija sklep Google Play na Androidzie! Epic nie chce płacić Google
2289V

Fortnite omija sklep Google Play na Androidzie! Epic nie chce płacić Google

Pamiętacie przecieki z początku tego tygodnia w kontekście Fornite? Okazuje się, że wieści o tej popularnej strzelaninie w wersji na system Android są prawdziwe.

Tak jak pisaliśmy wcześniej, Epic Games nie zamierza dzielić się z Google zyskami związanymi z Fortnite (deweloperzy muszą oddawać około 30% zarobionych pieniędzy Google w przypadku dystrybucji poprzez Google Play). Gracze chcący bawić się w Fortnite na smartfonach z Androidem nie będą mogli pobrać tego software'u z Google Play. Użytkownicy muszą ściągnąć pliki z Fortnite bezpośrednio ze strony Epic Games. 

Pogłoski o Fortnite na Androidzie

Instalator pobierze się jako standardowy plik APK. Po jego odpaleniu trzeba będzie mu przyznać odpowiednie pozwolenia związane z bezpieczeństwem. Po skończeniu instalacji Fortnite będzie odpalać się dokładnie tak jak inne aplikacje dostępne na waszych smartfonach. 

Tim Sweeney z Epic stwierdził, że 30% "podatek", który narzuca Google w żaden sposób nie znajduje odzwierciedlenia w zaangażowaniu i pracy Google, które wg Epic jest niewielkie. Sweeney dodał też, że bardzo by chciał zastosować podobny manewr na urządzeniach Apple. Niestety ich system jest zablokowany w tym aspekcie, więc autorzy nie mają wyboru i muszą korzystać z iTunes App Store.

Niestety nie wiemy jeszcze, jak wygląda Fortnite w ruchy na sprzęcie z systemem Android. Póki co można podejrzeć, jak Epic Games poradziło sobie z przeniesieniem gry na urządzenia iOS. Wyszło im to naprawdę dobrze.


Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2018-fortnite-on-android-doesnt-use-google-play-confirmed

Tagi: android app store apple Fortnite google ios iTunes

Nie przegap