Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.07.2018 10:08
Fortnite może ominąć Google Play i trafić na Androida przez stronę Epic Games
1991V

Fortnite może ominąć Google Play i trafić na Androida przez stronę Epic Games

Epic Games nie zamierza dzielić się zyskami z Google? Zdaniem najnowszych przecieków Fortnite może trafić na Androida omijając sklep giganta. Prawdopodobnie właśnie z tego powodu wciąż wielu graczy czeka na zapoznanie się z tytułem w mobilnej wersji.

Epic Games już teraz zarobiło fortunę dzięki Fortnite, a to dopiero początek. Korporacja doskonale zdaje sobie sprawę, że zaoferowanie gry posiadaczom mobilnych urządzeń z systemem Android znacząco zwiększy przychody.

Firma może jednak nie zdecydować się na wrzucenie gry do Google Play – specjaliści z serwisu xda-developers.com dokopali się do kodu w mobilnej stronie Fortnite, który pozwala pobrać i zainstalować produkcję na urządzeniach z systemem Android. Oczywiście zainteresowany musi przyznać aplikacji odpowiednie uprawnienia, jednak wiele na to wskazuje, że Epic Games będzie chciało ominąć Google Play.

Rezygnacja z Google Play to dla 99,9% gier jednoznaczna śmierć, bo tytuł nie mógłby trafić do szerokiego grona odbiorców, jednak Epic Games nie musi się o to martwić – w końcu Fortnite jest znane na całym świecie i wciąż cieszy się olbrzymim zainteresowaniem.

Dlaczego Epic Games może zdecydować się na taki ruch? Deweloperzy muszą oddawać około 30% zarobionych pieniędzy Google oraz Apple w przypadku Google Play oraz App Store, więc taki ruch sprawi, że firma będzie otrzymywać 100% przychodów zarabianych przez Fortnite.

Warto na pewno przypomnieć, że w ostatnich dniach pojawiła się plotka, według której Fortnite w wersji na Androida może na początku trafić wyłącznie na jeden smartfon Samsunga.

Fortnite może ominąć Google Play i trafić na Androida przez stronę Epic Games

Źródło: https://gamingbolt.com/fortnite-on-android-will-not-be-launching-via-google-play-store-rumor

Tagi: