Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.08.2018 14:48
Battlefield 1 na Xbox One X w 4K wygląda pięknie, ale gra ma nowy problem
2163V

Battlefield 1 na Xbox One X w 4K wygląda pięknie, ale gra ma nowy problem

DICE zdecydowało się na dopieszczenie Battlefield 1 w wersji na Xboksa One X i produkcja błyszczy. Gracze oraz specjaliści chwalą oprawę, ale jednocześnie pojawił się nowy problem, który wpływa na doświadczenie wielu graczy.

Szwedzi dość niespodziewanie zdecydowali się usprawnić Battlefield 1 i wykorzystać dodatkową moc Xboksa One X. Aktualizacja zadebiutowała na kilka tygodni przed premierą Battlefield 5, ale nie jest to podobno przypadek, bo DICE może za pomocą łatki badać możliwości Xboksa One X i tym samym opracowywać specjalny „plaster” do nowej gry.

Digital Foundry postanowiło dokładnie zbadać rozgrywkę na potężnej konsoli Microsoftu i tytuł wygląda znacznie lepiej względem edycji przygotowanej dla PlayStation 4 Pro. Gdy Xbox One X oferuje natywne 4K, to w niektórych momentach sprzęt Sony pozwala na rozgrywkę w rozdzielczości 2560x1440. Podczas misji Steel on Steel XOneX oferuje 2,25 wzrost liczby pikseli względem PS4Pro (3456x1944 vs. 2304x1296).

„Xbox One X oferuje czystszy, ostrzejszy obraz w porównaniu z PlayStation 4 Pro”

Twórcy ulepszyli również wydajność i posiadacze Xboksów One X mogą liczyć na niemal stałe 60 klatek na sekundę podczas kampanii (sporadyczne spadki do około 50 fps). Należy jednak wspomnieć, że w sieciowych pojedynkach na 64 gracz Battlefield 1 potrafi działać znacznie lepiej (progres o 13 klatek na sekundę).

Niestety, deweloperzy nie dopilnowali wszystkich elementów i najnowsza aktualizacja negatywnie wpływa na sieciowe mecze, gdy gracze znajdują się w party na Xbox Live. Problem pojawia się na Xboksie One X i Xboksie One S – dla niektórych zmagania są w zasadzie niemożliwe, więc sympatycy tytułu nie mogą aktualnie tworzyć zespołów i rozmawiać ze znajomymi.  

Pełną listę zmian z aktualizacji znajdziecie w tym miejscu.

Źródło: YouTube.com

Tagi: aktualizacja battlefield 1 DICE Electronic Arts