Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.08.2018 09:09
NES Classic Mini na szczycie. Klasyczny sprzęt najchętniej kupowaną konsolą w USA
1053V

NES Classic Mini na szczycie. Klasyczny sprzęt najchętniej kupowaną konsolą w USA

Nintendo nawet nie musi się specjalnie starać i prezentować nowego urządzenia. Japończycy ponownie podbili Stany Zjednoczone i to właśnie za pomocą maszyny, która pierwotnie trafiła do sprzedaży w 2016 roku.

Nie PlayStation 4, nie Xbox One, a nawet nie Nintendo Switch. W czerwcu najchętniej kupowaną konsolą w Stanach Zjednoczonych był NES Classic Mini (nasza recenzja - tutaj), który zadebiutował w Ameryce 11 listopada 2016 roku, ale nowe egzemplarze klasycznej konsoli trafiły do sprzedaży pod koniec ubiegłego miesiąca. Mieszkańcy USA nie potrzebowali wielkiej zachęty, by ponownie rzucić się na konsolę Japończyków.

„To pierwszy raz, gdy Nintendo Entertainment System prowadzi w miesięcznym rankingu sprzedaży od momentu rozpoczęcie śledzenia wyników przez NPD w 1995 roku.”

Powyższe słowa wypowiedział Mat Piscatella, analityk NPD, który jednocześnie podkreślił, że najchętniej kupowanym sprzętem aktualnej generacji był oczywiście PlayStation 4, a jednocześnie Xbox One zaliczył naprawdę świetny miesiąc. Microsoft mógł liczyć na „dwukrotnie wyższe przychody względem tego samego okresu ubiegłego roku”, a jednocześnie w czerwcu firma sprzedała 50% więcej Xboksów One względem tego samego miesiąca 2017 roku.

Jednocześnie Nintendo Switch był jedyną platformą, która odnotowała wzrost sprzedaży produkcji w ubiegłym miesiącu, a opowieści osiągnęły dwukrotnie lepszy rezultaty względem czerwca 2017 roku. Ponadto, hybrydowa konsola także może pochwalić się poprawieniem wyników.  

Nintendo nie może nawet narzekać na sprzedaż produkcji, ponieważ Mario Tennis Aces to najchętniej kupowana gra przez Amerykanów. Ten sukces został osiągnięty bez cyfrowej dystrybucji, ponieważ NPD nie uwzględnia wyników z eShopu.

Tak prezentuje się ranking najchętniej kupowanymi produkcjami czerwca w USA:

 1. Mario Tennis Aces*
 2. God of War 2018
 3. Grand Theft Auto V
 4. The Crew 2
 5. Far Cry 5
 6. Mario Kart 8*
 7. LEGO Incredibles
 8. FIFA 18**
 9. Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy
 10. Detroit: Become Human
 11. Super Mario Odyssey*
 12. The Legend of Zelda: Breath of the Wild*
 13. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
 14. NBA 2K18
 15. Call of Duty: WWII
 16. MLB 18: The Show
 17. Assassin’s Creed: Origins
 18. Vampyr*
 19. Donkey Kong Country: Tropical Freeze*
 20. State of Decay 2

Źródło: https://gamingbolt.com/nes-classic-tops-npd-charts-in-month-of-june-ps4-best-selling-current-gen-console

Tagi: nes classic mini npd stany zjednoczone usa wyniki sprzedaży

Nie przegap