Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.07.2018 09:59
SEGA docenia zachodnich graczy i chętnie wrzuca kolejne gry na Steam
672V

SEGA docenia zachodnich graczy i chętnie wrzuca kolejne gry na Steam

Jeszcze kilka lat temu mogliśmy jedynie marzyć o zapoznaniu się z kolejnymi częściami serii Yakuza, jednak SEGA w ostatnich miesiącach coraz chętniej wrzuca swoje produkcje na Stary Kontynent oraz do Stanów Zjednoczonych. Nie jest to przypadek, ponieważ Japończycy widzą ogromne zainteresowanie swoimi tytułami.

SEGA coraz chętniej wrzuca swoje produkcje na Zachód, a możecie mieć pewność, że to dopiero początek pozytywnych zmian. W sprawie planów korporacji wypowiedział się John Clark – wiceprezes wykonawczy z SEGA Europe – który zaznaczył, że japońskie gry są doceniane w Europie oraz Ameryce.

W Japonii rynek wygląda bardzo tradycyjnie – należy stworzyć dobrą grę single player, a następnie można kreować „sequel, sequel, sequel” i to działa w Kraju Kwitnącej Wiśni, jednak SEGA dostrzegła, że również gracze z pozostałych regionów chętnie kupują kolejne odsłony uznanych tytułów.

Firma jednocześnie nie musi zmieniać każdej historii i narzucać deweloperom otwarte światy. Yakuza reprezentuje „japońskie IP, japoński plan działania, japońskie treści dla odpowiednich odbiorców z Zachodu”.

Dodatkowym miejscem do wydawania nowych pozycji jest Steam – SEGA jeszcze do niedawna nie wrzucała na tę platformę jakichkolwiek gier, ale teraz coraz chętniej Japończycy prezentują przygody graczom na PC.  John Clark podkreślił, że pozycje są teraz „bytem społecznościowym”, ponieważ klienci chętnie dzielą się doświadczeniem ze znajomymi, sprawdzają ich aktywności, widzą jakie opowieści poznają i właśnie dlatego Steam jest dobrym miejscem dla gier tego wydawcy.

Już w połowie miesiąca producent Yakuzy wspomniał o możliwym poszerzeniu grona odbiorców i wrzuceniu gier z tej serii na Xboksa One, więc jak widać firma widzi w zachodnim rynku spory potencjał. 

Źródło: https://wccftech.com/sega-appetite-japanese-ip-west-viceversa/

Tagi: pc Sega steam yakuza