Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.07.2018 14:06
Seria Yakuza może trafić na Xbox One, ale nie na Nintendo Switch
899V

Seria Yakuza może trafić na Xbox One, ale nie na Nintendo Switch

Deweloperzy z całego świata przenoszą przygody na Nintendo Switch, jednak SEGA nie zamierza wrzucić na hybrydową konsolę swojej uznanej serii. Yakuza potrzebuje nowych odbiorców, ale Japończycy przychylniej patrzą w stronę amerykańskiej konsoli.

SEGA w ostatnich latach bardzo rozwinęła serię Yakuza. Japończycy dostrzegli ogromny potencjał w oferowaniu przygód graczom z Zachodu, więc kolejne gry trafiają do Europy oraz do Stanów Zjednoczonych. Aktualnie wszystkie opowieści są dostępne w głównej mierze na PlayStation 4, ale wkrótce może się to zmienić.

Yakuza Kiwami 2 z angielskim demem. Świeży zwiastun i screeny z Virtual On

Daisuke Sato – producent Yakuzy – w rozmowie z dziennikarzem Gameblog poruszył temat przeniesienia serii na Nintendo Switcha. SEGA musiała stracić mnóstwo gotówki inwestując w Nintendo Wii U, ponieważ teraz Japończycy nie chcą brnąć w stronę konsol Nintendo:

„Będąc szczerym, Yakuza 1 i Yakuza 2 na Nintendo Wii U były totalnymi porażkami. Nadal naszym celem jest rozwijanie cross-platformowe i wiemy, że przynosi to dodatkowych odbiorców. Mimo to, jeśli chodzi o Nintendo Switch, to jestem przekonany, że nie byłaby to idealna platforma do tworzenia gier z serii Yakuza. Może publiczność nie spodziewa się tego typu gier.”

Japończyk podkreślił, że nie jest to idealna platforma dla jego uniwersum, jednak wspomniał również o urządzeniu Microsoftu:

„Jeśli chodzi o Xboksa One, to moglibyśmy się nad tym zastanowić, wiedząc, że użytkownicy Xboksa One mogą być bardziej zainteresowani takimi grami jak Yakuza. To może być opcja.”

Nie jest to oczywiście jakiekolwiek potwierdzenie przygotowania produkcji z serii Yakuza na Xboksa One, ale z doświadczenia wiem, że takie słowa nie pojawiają się bez przyczyny. SEGA może chcieć rozszerzyć grono odbiorców swojego wielkiego świata i bez wątpienia konsola Microsoftu może zaoferować Japończykom dodatkowych graczy.

Gralibyście? ;)

Źródło: https://www.gameinformer.com/2018/07/11/yakuza-producer-thinks-switch-is-a-poor-fit-for-series-xbox-one-possible

Tagi: nintendo switch playstation 4 Sega xbox one yakuza

Nie przegap