Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.07.2018 10:02
Alan Wake oraz Quantum Break własnością Microsoftu. Kontynuacje zależą od ekipy Spencera
781V

Alan Wake oraz Quantum Break własnością Microsoftu. Kontynuacje zależą od ekipy Spencera

Remedy Entertainment nie zadbało o prawa do dwóch uznanych IP, które firma przygotowywała w ostatnich latach. Finowie pracowali na zlecenie Microsoftu i to Amerykanie muszą zatwierdzić przygotowanie potencjalnych kontynuacji.  

W maju Sam Lake wspomniał o możliwym przygotowaniu Alan Wake 2. Przedstawiciel Remedy Entertainment informował, że jego studio może decydować o znanym pisarzu, jednak twórca nie przedstawił wszystkie szczegółów dotyczących współpracy z Microsoftem.

Alan Wake 2 kiedyś powstanie. Remedy Entertainment skupia się teraz na dwóch grach

Tytułem wstępu przytoczę pewną ciekawostkę – dwa lata temu miałem okazję rozmawiać z pracownikiem Microsoftu o planach Amerykanów i na pytanie o tworzenie Alan Wake 2 usłyszałem na początku „to skomplikowane”. Losy tego IP nie były do końca określone, jednak brak stosownej kontynuacji jest raczej wymowny – firma dowodzona przez Phila Spencera zdecydowała się nie inwestować w projekt.

Teraz sytuację zdecydował się wyjaśnić Tero Virtala – dyrektor generalny Remedy Entertainment – który podkreślił, że to Microsoft musi wydać zgody na przygotowanie Alan Wake 2 oraz Quantum Break 2:

„Myśląc o naszej historii… Alan Wake był naprawdę interesujący, ale powstał we współpracy z Microsoftem. Z pewnych powodów nigdy nie otrzymał kontynuacji. W Quantum Break również włożyliśmy wiele wysiłku w stworzenie świata, postaci, historii, ale wciąż jest to IP Microsoftu.”

Przedstawiciel fińskiego zespołu wyjaśnił, że również w przypadku Quantum Break nie podjęto decyzji o stworzeniu kontynuacji, więc Remedy Entertainment skupia się teraz na Control. Twórcy w tym wypadku podejmują wszystkie decyzje, jednak trudno powiedzieć, czy kiedykolwiek otrzymamy Alan Wake 2 oraz Quantum Break 2 – aktualnie, przynajmniej do momentu wykupienia IP przez Remedy, wszystko zależy od Microsoftu.

Mateusz, dzięki za link!

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2018-07-16-how-remedy-is-taking-control-of-its-own-destiny

Tagi: alan wake Microsoft quantum break Remedy Entertainment