Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.05.2017 18:37
Alan z Alan Wake
2149V

Alan Wake 2 kiedyś powstanie. Remedy Entertainment skupia się teraz na dwóch grach

Remedy Entertainment od roku nie jest już związane z Microsoftem. Studio pracuje na własny rachunek, przygotowuje dwie duże produkcje, a jednocześnie nie zapomina o Alan Wake 2. Znany pisarz kiedyś powróci i zaprezentuje oczekiwaną jakość.

Remedy Entertainment to ekipa znana z między innymi pierwszych przygód Maxa Payne’a, Alana Wake’a oraz Quantum Break. Twórcy przez wiele lat pracowali dla Microsoftu, ale zdecydowali się na przygotowywanie produkcji multiplatformowych.

P7 nową grą autorów Quantum Break. Trafi na PS4, XOne i PC

Aktualnie w studiu pracuje 140 pracowników. Większa część zespołu przygotowuje CrossFire 2, a pozostałe niedobitki tworzą „wstępne prace” dla P7. Ta pierwsza pozycja jest kontynuacją nagradzanej, darmowej strzelanki wykreowanej przez koreańskie SmileGate. Finowie zamierzają w tym wypadku zaszaleć i „poszukują nowego sposobu opowiadania historii” i budowania jej przez postacie i świat… Czyli takie typowe Remedy.

P7 będzie bardziej tradycyjną produkcją. Wydawcą projektu zostało 505 Games i w tym wypadku otrzymamy trzecioosobową grę akcji z „długotrwałą mechaniką”, czyli specjalnym systemem, który ma zachęcić graczy do wracania do tytułu.

Sama Lake podkreśla, że P7 w żadnym miejscu nie można porównywać do Alan Wake 2. To zupełnie nowa przygoda, a znany pisarz na pewno powróci:

„Chciałbym to zrobić, jednak aktualnie nie tworzymy Alan Wake 2. Jesteśmy właścicielami marki i czuję, że w tym IP drzemie wartość, więc chciałbym stworzyć nowe produkcje w tym uniwersum i jest to coś więcej niż tylko twórcze pomysły – to jest biznes. Jest wiele rzeczy, które muszą zadziałać, by było to możliwe.”

Warto na pewno wspomnieć, że pierwotna koncepcja Alan Wake 2 przypominała Quantum Break – twórcy planowali przeplatać rozgrywkę z opowieścią pisarza w formie serialu – jednak Microsoft potrzebował świeżego IP dla Xboksa One, więc Finowie przygotowali nową markę.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-05-25-not-the-finnish-remedys-new-age

Tagi: Alan Wake 2 p7 Remedy Entertainment