SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.07.2018 13:41
Microsoft chce cross-progresji we wszystkich produkcjach
1434V

Microsoft chce cross-progresji we wszystkich produkcjach

Korporacja z Redmond bardzo chętnie promuje oraz rozwija cross-platformową rozgrywkę, jednak wiele na to wskazuje, że Microsoft ma jeszcze większe plany. Firma może chcieć rozszerzyć propozycje i zaoferować nie tylko jeden serwer dla różnych platform, ale również wspólne konta.

To Microsoft zapoczątkował cross-platformową rozgrywkę i teraz firma promuje wspólne granie razem z Nintendo. Dwie korporacje zachęcają graczy do wspólnego budowania światów w Minecrafcie.

Nintendo promuje wspólne granie na Nintendo Switch i Xbox One!

Wyobraźcie sobie sytuację – włączacie Xboksa, gracie ze znajomym w FIFA 49, wpada kumpel, udostępniacie mu swoją konsolę, on włącza swoje konto, a Wy logujecie się na PC i strzelacie wspólnie gole z innymi znajomymi z różnych platform. Jednocześnie każdy z graczy może płynnie przechodzić pomiędzy platformami i nie tylko biega po tych samych serwerach, ale jednocześnie rozwija jedno konto.

Właśnie taką wizję przytoczył Mike Ybarra:

„Naprawdę chciałbym cross-progresji w każdym tytule. Często gram na PC oraz Xboksie i chciałbym, aby wszystkie pozycje to wspierały.”

Przedstawiciel Microsoftu zaznaczył, że teraz często grając w nowe tytuły wybiera ze znajomymi jedną z platform, ale jest to totalnie niepotrzebne. Dzięki cross-platformowej rozgrywce i cross-progresowi gracze mogliby cieszyć się wspólnym graniem na każdym urządzeniu.

Cross-progresja jest już dostępna w kilku produkcjach na Xboksie One i Windows 10, jednak nadal na rynku debiutuje mnóstwo gier, które blokują tę funkcję. Trudno powiedzieć, czy może się to wkrótce zmienić, ale najwidoczniej Microsoft ma nowy cel i chce ponownie poszerzyć wielką integrację.  

Co sądzicie o tym pomyśle?

Źródło: https://gamingbolt.com/xbox-corporate-vp-wants-cross-progression-on-all-games

Tagi: cross-platform cross-progresja microsoft nintendo nintendo switch pc playstation playstation 4 xbox one