Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.06.2018 15:55
Warface na PlayStation 4 i Xbox One. Shooter F2P powraca z trybem Battle Royale
885V

Warface na PlayStation 4 i Xbox One. Shooter F2P powraca z trybem Battle Royale

W 2012 roku na komputerach osobistych zadebiutowało Warface. Produkcja ma swoje najlepsze lata już dawno za sobą, ale deweloperzy mają wielkie plany i postanowili przenieść shooter na aktualną generację. Na dobry początek oglądamy zwiastun i poznajemy nowości.

W kwietniu 2012 roku odbyła się premiera Warface na komputerach osobistych. Gra następnie trafiła na Xboksa 360, ale autorzy zdecydowali się zamknąć serwery i od 1 lutego 2015 roku zainteresowani mogą zagrać wyłącznie na PC.

Warface w Encyklopedii PPE.pl

Sytuacja zmieni się już w sierpniu, bo właśnie w tym miesiącu Warface wyląduje na PlayStation 4, a po kilku tygodniach (wrzesień) odbędzie się premiera edycji na Xboksa One. Twórcy podkreślają, że dotychczas prawie 50 mln graczy z 175 krajów sprawdziło produkcję, ale już wkrótce ta liczba zostanie znacząco zwiększona.

Tak tytuł zapowiadają sami deweloperzy:

"Warface oferuje regularne comiesięczne aktualizacje, dynamiczną rozgrywkę PVP – od sprawdzonych klasyków po najśmielsze eksperymenty, wciągające misje PVE i kilkanaście operacji specjalnych rozsianych po całym świecie. Przenieś się do ośnieżonych szczytów górskich na Syberii czy też bezlitosnych tropikalnych dżungli i afrykańskich pustyni. Gra zespołowa to podstawa. W połączeniu ze strategią taktyczną, modyfikacją ponad setek unikalnych broni i ogromnego asortymentu nakładek i sprzętu – możliwości są nieograniczone."

Warface ps4 i xone

Gra oferuje oczywiście cztery zróżnicowane klasy żołnierzy, których dobra współpraca jest niezbędna do osiągnięcia oczekiwanego sukcesu:

  • Strzelec - To wszechstronna i prawdopodobnie najbardziej uniwersalna rola w każdej potyczce. Najpierw szturmem strzelcy wypuszczają szaleńczy ostrzał osłonowy z karabinów szturmowych i lekkich karabinów maszynowych, i zawsze wycofują się jako ostatni. Spośród broni zasadniczo wybierają albo karabiny, albo LMG. Pierwszy typ broni cechuje wszechstronność, a drugi jest idealny, jeśli chodzi o eliminowanie dużej liczby przeciwników (czytaj cyborgów) kosztem odrzutu i długich przeładunków. Unikalną umiejętnością strzelca jest odnawianie amunicji swojej lub sojuszników za pomocą pakietów amunicji. Jest to niesłychanie niezastąpiona funkcja, gdyż niektórzy wrogowie są za twardzi na walkę w zwarciu!
  • Medyk - Początkowo zadanie lekarzy wydawało się raczej proste i jasne: ratować życie. Oddziałom będzie trudno poradzić sobie bez kogoś, kto opatrzy rany, nie wspominając już o ich zdolności do ożywiania przy pomocy defibrylatora ostatnio poległych sojuszników. Ofiary nie mogą zadawać obrażeń, zatem medycy pomagają drużynom pozostać dłużej w walce. Przede wszystkim jednak nie są oni wcale nieszkodliwi. Uzbrojeni w strzelby bojowe stanowią siłę, której nie można lekceważyć w starciu na krótkim dystansie, chyba że lubisz posiłek złożony ze sporej ilości śrutów. Wiele razy. W roli medyka trzymaj się z dala od otwartych, wolnych przestrzeni i długich dystansów –w tym niech sprawdzą się snajperzy i strzelcy. Jesteś na tyle inteligentny, by zrozumieć, jak cenne jest życie, i jak przekonująca może być strzelba na krótkim dystansie.
  • Inżynier - Mistrzowie materiałów wybuchowych, sabotażu i podstępu – aby zwyciężyć, inżynierowie wykorzystują każdą możliwość – od zaawansowanych rozwiązań technicznych po wręcz proste, ale praktyczne narzędzia. Ich ulubioną bronią są lekkie i kompaktowe pistolety maszynowe i PDW, a także miny przeciwpiechotne. Ich pomysłowość jest jeszcze większa, gdyż zapewniają dodatkową obronę swojej drużynie – tak jak medycy, którzy potrafią opatrzyć rany, inżynierowie naprawią opancerzenie.
  • Snajper - Snajper nie posiada żadnych wyjątkowych umiejętności aktywnych, takich jak uzupełnianie amunicji, przywracanie zdrowia czy opancerzenia, jednak jako jedyny spośród wszystkich klas potrafi powalić wroga przy pomocy pojedynczej rundy z broni dużego kalibru. Snajperzy sieją popłoch. Spośród broni preferują albo karabiny samopowtarzalne, albo półautomatyczne. Te pierwsze świetnie nadają się do niszczenia celów za pomocą jednego strzału, a drugie – są bardziej dostosowane do dynamicznych stylów gry. Pomimo tego że snajper przez większość czasu jest klasą nieaktywną, jest specem w walce na długich dystansach.

Warface oferuje zmagania zespołowe i w każdej drużynie może znaleźć się maksymalnie osiem zawodników. Studio zaoferuje zainteresowanym wiele wariantów zabawy PvP i PvE, a w przypadku pojedynków gracz vs. gracz możemy oczekiwać:

  • Deathmatch drużynowy - Jeden z klasyków strzelanki internetowej FPS. Cel jest tylko jeden: zlikwidować jak najwięcej wrogów. Aby wygrać, jedna drużyna musi jako pierwsza zdobyć 150 zabitych lub większą liczbę zabitych niż przeciwnik przed końcem rozgrywki.
  • Królewski Bój (Battle Royale) - Twoim celem jest przetrwać za wszelką cenę i wyeliminować każdego wroga. Ostatni ocalały wygrywa. Na początku jesteś wyposażony tylko w broń do walki wręcz, więc będziesz musiał wystawić swoje umiejętności przetrwania na próbę: ukrywaj się i miej oczy szeroko otwarte - obszar gry kurczy się na każdym etapie i wkrótce nie będzie miał gdzie się ukryć!  
  • Każdy na każdego - W tym trybie panuje tylko jedna zasada: nie ma odwrotu. Tu zawsze coś się dzieje, więc miej oczy szeroko otwarte na każdym rogu, opanuj taktyczne przeładowania, a może uda ci się przetrwać dwie lub trzy potyczki z wrogiem. Zwycięża drużyna, która uzyska najwyższy wynik na koniec rozgrywki.
  • Podkładanie bomby - Atak ma za zadanie przebić się przez obronę wroga i podłożyć bombę na jednym z dwóch kluczowych punktów kontrolnych. Obrona początkowo przejmuje kontrolę nad fabrykami i musi wyeliminować zagrożenie albo przez zabicie atakujących, obronę strefy albo rozbrojenie bomby.
  • Szturm - W tym trybie gry jedna drużyna staje po stronie obrony, aby zdobyć trzy kolejne punkty kontrolne. Jeśli atak przedostanie się przez pierwszą linię obrony, druga drużyna wycofa się do drugiego punktu kontrolnego, aby utrzymać swoją pozycję itd. Jeśli obrońcy zostaną pokonani, drużyny zmieniają role. Aby wygrać, nie tylko musisz zdobyć wszystkie trzy punkty kontrolne, ale musisz zrobić to szybciej niż przeciwnik.

W produkcji nie zabraknie kooperacyjnych misji, a zainteresowani wkrótce otrzymają dostęp do przedpremierowych testów Warface.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: playstation 4 Warface xbox one zapowiedz