Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.06.2018 20:45
Wiedźmin 3: Dziki Gon i Minecraft. Gracze odtworzyli Novigrad
2160V

Wiedźmin 3: Dziki Gon i Minecraft. Gracze odtworzyli Novigrad

Wielka produkcja CD Projekt RED inspiruje graczy z całego świata. Polacy zaprezentowali uniwersum Andrzeja Sapkowskiego i teraz kolejni miłośnicy elektronicznej rozgrywki decydują się na zgłębienie świata przepełnionego bestiami.

Nie jestem wielkim fanem Minecrafta, ale potrafię docenić pracę wykonaną przez pasjonatów tej gry. Za kilka sekund zerkniecie na kapitalną prezentację Novigradu, który został odtworzony w Minecrafcie. 

Nintendo promuje wspólne granie na Nintendo Switch i Xbox One!

Minecraft wciąż cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Gracze każdego dnia tworzą światy, przenoszą znane budowle, a nawet zajmują się kreowaniem własnych opowieści. Tytuł ma już swoje lata, ale możecie mieć pewność, że Microsoft nie zamierza rezygnować z tej marki, która wciąż przynosi zyski. 

Najlepszym potwierdzeniem fenomenu Minecrafta jest bez wątpienia poniższy film. Zdaję sobie sprawę, że nie jest on najświeższy, ale odkrycie dziennikarzy Kotaku warto promować, ponieważ Elysium Fire wykonało kawał dobrej roboty.

Zespół zdecydował się przenieść Wolne Miasto Novigrad do Minecrafta, jednak nie możemy w tym wypadku mówić o wiernym odtworzeniu lokacji. Jest to raczej interpretacja miejscówki, ale i tak twórcy zadbali o wiele szczegółów.

Projektem aktualnie zainteresowało się 13169 graczy, którzy w wielu superlatywach wypowiadają się o twórczości. Nawet jeśli nie zamierzacie pobierać plików, to możecie spojrzeć na poniższą prezentację.

Źródło: https://kotaku.com/witcher-3-x-minecraft-build-recreates-novigrad-and-the-1827090290

Tagi: minecraft Mojang Wiedźmin 3: Dziki Gon