Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.06.2018 16:19
Nintendo promuje wspólne granie na Nintendo Switch i Xbox One!
1922V

Nintendo promuje wspólne granie na Nintendo Switch i Xbox One!

Wielka rewolucja właśnie nadeszła? Nintendo w oficjalnym spocie zachęca do cross-platformowej rozgrywki, która jest dostępna na Nintendo Switch i Xboksie One. Materiał skupia się na jednej grze. 

Gdy Sony wciąż nie zgadza się na wspólne, cross-platformowe serwery, Nintendo wrzuca reklamę zatytułowaną „Minecraft Cross-Play Trailer” i materiał w bezpośredni sposób zachęca do wspólnej gry posiadaczy Nintendo Switchów i Xboksów One.

PlayStation 4 ma wspierać cross-platform oraz zmianę PSN ID. Firma pozwoli pobierać gry z PS Now

„Create Together, Explore Together, Survive Together, Better Together” – te słowa najlepiej opisują założenia cross-platformowej rozgrywki. Na reklamie Nintendo pojawia się kontroler z Xboksa One, a nawet firma wrzuca logo amerykańskiej konsoli.

„Nowa wersja Minecrafta jest dostępna na Nintendo Switch! Graj ze znajomymi z Xboksa One, Windows 10 oraz z urządzeń mobilnych”.

Warto zwrócić uwagę, że materiał nie jest wyłącznie małą wzmianką o wspólnej grze, a wszystko zostało dobrze zaplanowane – nawet ubrania graczy odpowiadają poszczególnym platformom. Mimo wszystko największe wrażenie zrobił na mnie kontroler – Japończycy zgodzili się na pokazanie sprzętu Amerykanów w oficjalnym spocie.

Wspominam o tym padzie nie bez powodu, ponieważ ostatnio wybuchła afera związana z zamazywaniem kontrolera z Xboksa One na jednym z materiałów od Anthem, który pojawił się na kanale PlayStation.   

Źródło: YouTube.com

Tagi: cross-platform minecraft Nintendo Nintendo Switch xbox one