Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.06.2018 14:49
Final Fantasy 7 Remake został ujawnione za wcześnie według reżysera
992V

Final Fantasy 7 Remake zostało ujawnione za wcześnie według reżysera

Nadal czekamy na większe konkrety dotyczące Final Fantasy 7 Remake. Gra wciąż powstaje i w sprawie jej ogłoszenia zdecydował się wypowiedzieć Tetsuya Nomura. Reżyser nie ukrywa, że pozycja została pokazana za wcześnie.

Square Enix nie zdecydowało się na pokaz Final Fantasy 7 Remake podczas E3, jednak możemy mieć pewność, że gra wciąż powstaje. W sprawie projektu wypowiedział się Tetsuya Nomura.

Final Fantasy 7 Remake rozszerzy wątki grupy Avalanche

Tetsuya Nomura podjął bardzo ciekawy temat. Reżyser oczekiwanego Final Fantasy 7 Remake wspomniał, że podjęcie decyzji dotyczącej zaprezentowania swojej gry to zawsze bardzo trudna sprawa.

„Rozumiem, dlaczego niektóre firmy czekają jak najdłużej i zdecydowanie uważam, że jest to dla nich dobre.”

Reżyser wyjaśnił, że w przypadku serii Final Fantasy pojawia się problem, ponieważ to fani nalegają na informacje zadając pytania – „na czym pracujecie?” lub „dlaczego nie przygotowujecie kontynuacji?”, a gdy tytuł zostanie pokazany to pojawiają się kolejne: „kiedy odbędzie się premiera?”, czy też „kiedy pokażecie nowy zwiastun?”.

W dodatku Nomura podkreśla, że gracze wymagają informacji nawet w momencie, gdy gra nie została jeszcze ujawniona. Japończyk podkreśla również, że teraz dużym problemem są liczne przecieki:

„Wspaniale, gdy udaje się nam utrzymać jak najdłużej projekt w tajemnicy, ale w dzisiejszych czasach wiele ważnych produkcji pada ofiarą plotek oraz przecieków. Szczerze mówiąc, wolę, byśmy oficjalnie ujawniali nasze gry zamiast obserwować wycieki lub plotki krążące w Sieci. Zwłaszcza gdy część prac jest zlecana innym firmom, zawsze istnieje ryzyko, że osoba spoza własnego zespołu będzie rozpowszechniać informacje oraz zdjęcia. Jest jeszcze gorzej, gdy podczas prac pojawiają się fałszywe plotki, w które ludzie zaczynają wierzyć i należy zdecydować, czy odpowiedzieć na te informacje i im zaprzeczyć.”

Tak właśnie stało się z Final Fantasy 7 Remake. Gracze błagali o odświeżenie legendarnej gry, na każdym kroku pojawiały się prośby fanów, a później liczne plotki, więc Square Enix podjęło trudną… Choć pewnie złą decyzję:

„To samo stało się z Final Fantasyt 7 Remake. Doskonale zdaję sobie sprawę, że ogłosiliśmy grę zbyt wcześnie, ale nawet w branży pojawiały się plotki dotyczące prac nad tytułem, więc po prostu postanowiliśmy nie trzymać tego w wielkiej tajemnicy i oficjalnie ujawnić produkcję.” 

Źródło: https://gamingbolt.com/final-fantasy-7-remake-and-kingdom-hearts-3-were-announced-too-early-says-dev

Tagi: Final Fantasy VII Remake square enix Tetsuya Nomura