Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.05.2018 19:58
Festiwal muzyki z gier we Wrocławiu odbędzie się już w październiku
692V

Game Music Festival. Festiwal muzyki z gier we Wrocławiu odbędzie się w październiku

Wierni miłośnicy dobrych gier muszą zainteresować się wydarzeniem organizowanym we Wrocławiu. Będzie to pierwszy w Polsce festiwal poświęcony w całości soundtrackom z gier wideo. Poznajcie szczegóły Game Music Festival.

Game Music Festival może się okazać jedną z najciekawszych imprez dla fanów gier wideo. W dwa dni uczestnicy otrzymają możliwość wysłuchania czterech koncertów, a jednocześnie wezmą udział w warsztatach, spotkaniach z kompozytorami i będą uczestniczyć w branżowych dyskusjach.

Deadpool 2. Oficjalny teledysk z Celine Dion

W dniach 26-27 października na scenie Narodowego Forum Muzyki wystąpi łącznie kilkuset muzyków. Na dobry początek gracze otrzymają możliwość posłuchania koncertu The Symphony of Heroes, który wykona 80-osobowa orkiestra NFM. Dzieło składa się z trzech suit – każda prezentuje porywającą muzykę Paula Romero z jednej z części serii Heroes of Might and Magic.

„Suita pierwsza to muzyka z II części HoM&M. Na suitę drugą złożą się najpiękniejsze fragmenty ścieżki dźwiękowej z Heroes III. Trzecia, ostatnia suita zawierać będzie utwory, które można usłyszeć w IV części serii. Ubiegłoroczna premiera The Symphony of Heroes odniosła olbrzymi sukces, a bilety wyprzedały się na kilka tygodni przed wydarzeniem.”

Następnie wieczorowa gala 26 października będzie prawdziwym hołdem dla nietuzinkowej gry przygodowej Grim Fandango – nie jest to oczywiście przypadek, ponieważ gra świętuje w tym roku swoje 20-lecie.

„W ramach uroczystej gali The Jazz of Grim Fandango w NFM zagoszczą jazzowe klimaty z najwyższej półki autorstwa Petera McConnella w wykonaniu rewelacyjnego Big Bandu Bartosza Pernala. Disney Interactive oraz Double Fine Productions oficjalnie weszli we współpracę z organizatorami festiwalu, a galę zaszczyci obecnością sam kompozytor muzyki z Grim Fandango.”

Drugi dzień wydarzenia zostanie zapoczątkowany koncertem muzyki z Ori and the Blind Forest – rozbudowane dzieło The Symphony of the Forest wprowadzi widownię w świat wyrafinowanej muzyki autorstwa Garetha Cokera, który osobiście pojawi się we Wrocławiu. Będzie to światowa premiera tej ścieżki dźwiękowej wykonanej na żywo w tak bogatej formie.

Ostatnim i zarazem czwartym koncertem będzie The Symphony of the Storm, które jest opisywane przez organizatorów jako „monumentalne dzieło”, ponieważ w tym wypadku posłuchamy utworów z trzech, wielkich gier Blizzarda:

„Czwartym koncertem festiwalu będzie The Symphony of the Storm, monumentalne dzieło składające się z trzech suit: pierwsza – poświęcona w całości niezwykle popularnej serii Diablo, druga – prezentująca melodie z cyklu World of Warcraft oraz trzecia – zawierająca utwory znane z obu części StarCraft. Symfonię wykona pełna orkiestra oraz chór Narodowego Forum Muzyki; łącznie ponad 120 muzyków na scenie. Dzieło łączy muzykę z bardzo wielu produkcji, którą na przestrzeni lat tworzyło wielu kompozytorów. Do Wrocławia przyleci jeden z nich, Neal Acree, który weźmie udział w finałowym koncercie festiwalu.”

Tak samą imprezę zapowiadają organizatorzy:

„Stawiamy na najwyższą jakość artystyczną, dlatego zdecydowaliśmy się na Narodowe Forum Muzyki, które ma jedną z najlepszych pod względem akustyki sal na świecie. Dzięki temu muzyka może być tam odbierana w sposób niezakłócony sztucznym nagłośnieniem. Bardzo zależy nam na tym, by festiwal był również miejscem edukacji, gdzie fani mają możliwość zapoznania się z procesem powstawania muzyki do gier, ale też forum spotkań ekspertów branży, dźwiękowców i kompozytorów”

Na zakończenie przedstawiamy również najważniejsze szczegóły dotyczące wydarzenia:  

  • Miejsce: Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu to imponujący gmach na mapie polskich filharmonii. Doskonała akustyka specjalnie zaprojektowanych sal koncertowych stawia NFM w czołówce najlepszych obiektów tego typu na świecie. Posiadają one nowoczesne systemy służące do zmiany akustyki, m.in. ruchomy sufit oraz przestrzenie akustyczne okalające sale, pozwalając na regulację długości wybrzmienia dźwięku.
  • Artyści: Za wykonanie muzyki odpowiada ceniona Orkiestra Narodowego Forum Muzyki. Orkiestra symfoniczna NFM Filharmonia Wrocławska powstała w 1945 roku i od tego czasu wykonała dziesiątki unikalnych projektów, promując także polską muzyką za granicą. Ponadto na scenie festiwalu wystąpi między innymi Chór NFM, Big Band Bartosza Pernala oraz soliści.
  • Partytury:  Przygotowaniem repertuaru i aranżacjami zajęło się kilku artystów, między innymi Jan Sanejko, Aruto Matsumoto, Bartosz Pernal. Proces powstawania aranżacji był nadzorowany przez kompozytorów oryginalnej muzyki oraz przez wydawców poszczególnych produkcji.
  • Bilety:  Ceny za wstęp na pojedyncze wydarzenia zaczynają się od 69 zł i rosną w zależności od umiejscowienia na sali. Bilety uprawniające do uczestnictwa w sesjach meet & greet można nabyć od 179 zł. Karnety na wszystkie koncerty festiwalu zaczynają się od 499 zł. W sprzedaży będą także ściśle limitowane karnety VIP, zapewniające dodatkowo spotkania ze wszystkimi kompozytorami, którzy pojawią się na festiwalu, a także wstęp na wydarzenia towarzyszące. Po aktualności warto odwiedzać stronę wydarzenia na Facebooku.

Wejściówki znajdziecie na gmfest.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Game Music Festival game music.pl muzyka muzyka gracza Zapowiedź