Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.05.2018 22:35
Battlefield V. Data premiery, kampania, kooperacja, Wielkie Operacje, bez Przepustki Premium, beta
8023V

Battlefield V. Data premiery, kampania, kooperacja, Wielkie Operacje, bez Przepustki Premium, beta

Wielbiciele szwedzkich shooterów mogą odetchnąć z ulgą. DICE właśnie zaprezentowało wszystkie informacje dotyczące Battlefield V i sympatycy serii powinni odliczać dni do wielkiej premiery. Poznajcie szczegóły tegorocznej produkcji.

Jeszcze w ubiegłym roku pojawiły się pierwsze przecieki dotyczące Battlefield V. Szwedzi nie zawiedli sympatyków fabularnych kampanii i ponownie pozwolą poznać pełnoprawną opowieść, która tym razem została umiejscowiona w czasach II wojny światowej.

Battlefield V na zajawce. Fragment zwiastuna rozbudza oczekiwania i potwierdza umiejscowienie akcji!

Battlefield V zaprowadzi graczy do czasów II wojny światowej. Produkcja zadebiutuje 19 października i będzie „najbardziej wciągającą grą z serii Battlefield”. Twórcy pozwolą zainteresowanym wziąć udział w najważniejszych momentach tego wielkiego konfliktu dzięki nowym oraz powracającym sieciowym trybom, Opowieściom Wojennym dla pojedynczego gracza oraz kooperacyjnym misjom Sił Połączonych.

Deweloperzy podczas wydarzenia zapowiedzieli „Teatr Wojny”, czyli zupełnie nowy model wsparcia gry po premierze, dzięki któremu pola walki będą stale rozwijane przez nowe wydarzenia, wyzwania, bitwy oraz nagrody – wszystkie te elementy trafią za darmo do posiadaczy Battlefield V.

Sieciowe zmagania zaprowadzą nas na front II wojny światowej i autorzy obiecują epickie bitwy, dzięki którym poczujemy się jak na prawdziwym froncie. Urozmaiceniem rozgrywki jest teraz możliwość przewożenia broni stacjonarnych za pomocą pojazdów, a jednocześnie budowania fortyfikacji i naprawianie zniszczonych budowli.

Oskar Gabrielson, wiceprezes i dyrektor naczelny DICE, zapowiedział grę następującymi słowami:

„Długo czekałem na powrót do tego, co zapoczątkowało serię Battlefield: do II wojny światowej. Jednak gdy wróciliśmy do samych początków serii, wiedzieliśmy, że musimy zrobić coś nowego. Naszą wizją przy Battlefield V jest ukazanie nieznanych wcześniej wydarzeń. Skala oraz atmosfera są nieporównywalne z niczym, co zrobiliśmy do tej pory w serii Battlefield. Graczy czeka wspaniała zabawa”.

W Battlefield V poprowadzimy własną kompanię żołnierzy – tyczy się to nowych i klasycznych trybów wieloosobowych. Podczas zmagań będziemy tworzyć i personalizować wojaków, bronie oraz pojazdy, a także wpłyniemy na ich rozwój przez postęp w grze. Do gry powróci oczywiście Podbój dla 64 zawodników, a kulminacją całego trybu wieloosobowego są Wielkie Operacje, będące częścią Teatrów Wojny. Te składające się z wielu map i trybów wydarzenia umożliwią graczom wzięcie udziału w historycznych bitwach.

Idąc drogą Battlefield 1, w Battlefield V powrócą „Opowieści Wojenne”, które pozwolą fanom fabularnych kampanii wziąć udział w globalnym konflikcie odgrywającym się w kilku miejscach i podczas historii wcielimy się w kilku żołnierzy:

„Gracze wezmą udział w globalnym konflikcie, wcielając się w członków oddziałów walczących na różnych frontach II wojny światowej i poznają nieopowiedziane historie pełne dramatyzmu oraz momentów typowych dla serii Battlefield. Wraz z ruchem oporu zwiedzą śnieżną Norwegię i wylądują na północnoafrykańskiej pustyni. A to tylko początek!”

Wspomniany wcześniej „Teatr Wojenny” to jedna z największych innowacji, ponieważ Szwedzi REZYGNUJĄ Z PRZEPUSTKI PREMIUM i wszyscy gracze otrzymają dostęp do tych samych map oraz trybów! Ta decyzja sprawi, że w grze nie pojawi się podział – każdy gracz otrzyma dostęp do całej zawartości.

„Teatry Wojny będą wpływały na przeżycia graczy poprzez wydarzenia tematyczne i nowe sposoby rozgrywki, takie jak Wielkie Operacje, jednocześnie odblokowując najnowsze nagrody, broń i pojazdy, dzięki którym jeszcze bardziej będzie można spersonalizować swoją kompanię.”

Battlefield V będzie dostępny w pełnej, polskiej wersji językowej (dubbing!), a zamawiając Edycję Specjalna otrzymacie 3-dniowy wcześniejszy dostęp do gry. Posiadacze subskrypcji EA Access i Origin Access uzyskają dostęp do przedpremierowych wersji próbnych już od 11 października. 

Zamawiając tytuł przed premierą otrzymacie wcześniejszy dostęp do otwartej bety oraz różnych dodatków w grze – takich jak: pakiet spadochroniarza do personalizacji wyglądu żołnierza, Zadania Specjalne do wykonania w grze oraz natychmiastowy dostęp do pięciu broni w Battlefield 1.

Mało? DICE ma dla Was mały prezent:

„W oczekiwaniu na premierę Battlefield V wszyscy gracze mają teraz możliwość pobrania dodatkowej zawartości do Battlefield 1 i Battlefield 4 zupełnie za darmo. Do 29 czerwca gracze mogą pobrać i zatrzymać na zawsze dodatki: Battlefield 1 „W imię cara” oraz Battlefield 4 „Ostateczna rozgrywka”.”

Podsumowanie informacji:

  • Battlefield V – 19 października na PlayStation 4, Xbox One, PC
  • Nowe i powracające tryby sieciowe
  • Pełna fabularna kampania
  • Kooperacyjne misje
  • Bez Przepustki Premium
  • Można się "czołgać" jak w Siege;)
  • Gra nie będzie zawierać lootboxów

Więcej info? W przyszłym miesiącu. Na EA Play zobaczymy czysty gameplay! 

Tagi: Battlefield V DICE Electronic Arts

Nie przegap