Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.05.2018 14:17
People Can Fly otwiera 2 nowe studia. Ekipa zgarnia talenty CI Games
1077V

People Can Fly otwiera 2 nowe studia. Ekipa zgarnia talenty CI Games

Kapitalne wieści od rodzimego People Can Fly. Twórcy wciąż pracują nad tajnym projektem we współpracy ze Square Enix, a jednocześnie zespół został poszerzony o dwie dodatkowe ekipy.

People Can Fly powstało w 2002 roku. Zespół wspomagał Epic Games w rozwoju serii Gears of War, stworzył Bulletstorm oraz Painkillera, a jednocześnie ekipa pomagała w pracach nad Fornite. W 2013 roku studio zostało przemianowane na Epic Games Poland, ale pod koniec czerwca 2015 roku Polacy stali się niezależną ekipą.

People Can Fly tworzy nową grę AAA. Wydawcą Square Enix

W połowie ubiegłego roku wspomniałem na portalu o pracach nad nowym IP. People Can Fly rozwija grę, którą wyda Square Enix, ale aktualnie nie poznaliśmy jakichkolwiek informacji dotyczących produkcji.

Wszystko może zmienić się już wkrótce, ponieważ People Can Fly właśnie potwierdziło otworzenie dwóch nowych zespołów – People Can Fly UK oraz People Can Fly Rzeszów. Ten pierwszy zespół znajduje się w Newcastle i miejsce nie jest oczywiście przypadkowe, ponieważ to właśnie to miasto jest uważane za północny ośrodek rozwoju gier wideo z Wielkiej Brytanii. W kolejnych 12-18 miesiącach ekipa z UK ma zostać powiększona do 20-30 deweloperów.

Sytuacja z Rzeszowem jest równie ciekawa, ponieważ People Can Fly postanowiło na to miasto, w momencie gdy CI Games zdecydowało się restrukturyzację. PCF postanowiło wyciągnąć rękę do zwolnionych deweloperów i zaoferować im pracę w nowym zespole.

Zespoły z Rzeszowa oraz Newcastle będą pracować nad elementami lub częściami gry niezależnie od głównego oddziału People Can Fly z Warszawy. Wszystkie 3 studia zatrudniają ponad 150 deweloperów, którzy pracują nad „nowym IP” – jest to shooter przygotowywane wraz ze Square Enix.

Źródło: http://peoplecanfly.com/people-can-fly-opens-two-new-studios-in-the-uk-and-poland/

Tagi: CI Games People Can Fly people can fly rzeszów people can fly uk

Nie przegap